Tag: konsiderohet

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

13/02/2019

Dasma konsiderohet si dita më e lumtur e një çifti, dhe për këtë bëhen plane të ndryshme shumë muaj para kësaj date të rëndësishme. E ... Read More

Pagat e larta në sektorin publik dhe të ardhurat e ulëta për të varfërit

09/02/2019

Pagat më të larta në Kosovë dhe të ardhurat e ulëta në kategorinë sociale e të pensioneve, po konsiderohet se është një dallim mjaft i ... Read More

Sa është afati i kohëzgjatjes së parfumit: Si të qëndrojë sa më gjatë parfumi

05/02/2019

Konsiderohet që parfumi mund të qëndrojë midis 3 dhe 5 vjetëve, mirëpo ky kufi kohor mund të varet nga shumë faktor Thonë që asgjë nuk ... Read More

Kush qëndroi prapa grevave?

03/02/2019

Janari mund të konsiderohet si muaji i grevave, ku mësimdhënësit e punëtorët e sektorit publik në këtë mënyrë kanë shprehur pakënaqësitë e tyre për ligjin ... Read More

Dyfishohen eksportet në sektorin e peshkimit në Shqipëri

03/02/2019

Investimet dhe mbështetja e qeverisë, dyfishoi eksportet dhe prodhimin në sektorin e peshkimit, i cili konsiderohet një nga sektorët më të formalizuar të ekonomisë së ... Read More

George Clooney hedh poshtë spekulimet për ndarje nga bashkëshortja, çifti po mendojnë adoptimin e një fëmije?

24/01/2019

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrueshmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney ... Read More

Thënie për jetën e dashurinë nga legjenda e muzikës, Johnny Cash

17/01/2019

Johnny Cash ka qenë një aktor, kitarist, kompozitor, këngëtar dhe autor. Ai konsiderohet si një nga artistët më të mëdhenj, i cili ka një rekord ... Read More

Niki Lauda lirohet nga spitali

17/01/2019

Ai konsiderohet si një ndër garuesit më të mirë njeh historia e veturave të shpejta – Formula 1. Niki Lauda është liruar nga një spital ... Read More

Emery e dëshiron Jamesin si zëvendësues të Ozilit te Arsenali

15/01/2019

Arsenali është duke planifikuar një transferim që mund të konsiderohet si befasi. Klubi anglez e dëshiron James Rodriguezin si zëvendësim për Mesut Ozilin. Kolumbiani është ... Read More

Vetura, helikopterë privatë e pushime luksoze – jeta e fëmijëve të pasanikëve të Stambollit (Foto)

15/01/2019

Muaji janar konsiderohet si më i “gjati” për faktin se në festat e fundvitit shpenzohen shumë para për dhurata për më të dashurit, por kjo ... Read More

Si e shohin të rinjtë Prishtinën? (Video)

13/01/2019

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina konsiderohet si një nga qytetet më të populluara dhe vazhdon të jetë qyteti më i frekuentuar nga qytetarët e Kosovës, por edhe ... Read More

Skandaloze: Liria i ofroj legjendës së ekipit rrogë 150 euro për angazhim si trajner

12/01/2019

Liria konsiderohet si një ndër klubet më të vjetra dhe të respektuara në Kosovë. Por, duket se kryesia aktuale nuk po di të vlerësoj figurat ... Read More