Tag: konsumuara

Pse duhet të hani kos në mëngjes gjithmonë?

23/06/2020

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e ... Read More

Konsumimi i kafesë e ul rrezikun për këto sëmundje

08/06/2020

Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara në të gjithë botën si dhe njëra ndër bimët më të tregtuara në botë nga ana e ... Read More

Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

15/10/2019

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë ... Read More

Jemi në stinën e mollës, këto janë përfitimet shëndetësore që i merrni nga ky frut

04/10/2019

Molla konsiderohet si një nga frytet më të kultivuara dhe më të konsumuara në botë dhe vazhdimisht është thirrur si një frut magjik. Mollat janë ... Read More

Pesë probleme që bananet i zgjidhin më mirë se ilaçet

03/10/2019

Bananet janë një prej ushqimeve më të konsumuara dhe më të shëndetshme në botë. Bananet janë fruta tropikale që bashkojnë energjinë, mineralet dhe vitaminat, të ... Read More

Tri arsye pse nuk duhet konsumuar makiato

22/05/2019

Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara në të gjithë botën dhe sidomos dhe ne vendin tonë. Disa mendojnë se qumështi i jep një ... Read More