Tag: kontroll

Befason horoskopi sot, këto janë shenjat me fat

25/07/2019

Dashi Mos lejoni që ambicia të vendosë nën kontroll jetën tuaj, përkundrazi ngjiti shkallët e karrierës në mënyrë më agresive. Ngjitja lart duhet të jetë ... Read More

Drama në NBA i takon Denver Nuggets

06/05/2019

8:04 | 6 Maj 2019 08:04 | 6 Maj 2019 Denver Nuggets ka rikthyer gjithçka nën kontroll dhe ka barazuar serinë me Portland Trail Blazers. ... Read More

Paris: Zjarri në Notrë Dam vihet nën kontroll

16/04/2019

S A 2019-04-16T08:08:35+02:00 Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i ... Read More

Pas grabitjes, ushtria merr kontrollin e Aeroportit të Rinasit

10/04/2019

Pas grabitjes ushtria ka marrë në kontroll të plotë Aeroportin e Rinasit. Lajmin e bën me dije ministrja e Mbrotjes, Olta Xhacka. Xhacka ia faturon ... Read More

Kërkohet kontroll i shpenzimi të parave publike

03/04/2019

S A 2019-04-03T15:42:37+02:00 Nevojitet kontroll më i madh i shpenzimit të parave publike dhe shpërndarjen e tyre përkatëse. Qeveria duhet t’i drejtojë financat publike drejt ... Read More

Eliminimi i borxhit

15/03/2019

Të fitosh pasuri, të bëhesh i pasur, duhet t’i kesh nën kontroll paratë, t’i vlerësoni ato dhe t’i drejtoni atje ku ka nevojë dhe arsye. ... Read More

Filipçe: Situata me gripin është nën kontroll

15/02/2019

15 Shkurt 2019 / 14:36 Situata me gripin momentalisht është nën kontroll, ndërsa këtë vit krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar ka ... Read More

Epidemia e fruthit nën kontroll

10/01/2019

Në Kosovë situata epidemiologjike me fruth është në kontroll të plotë dhe në mbikëqyrje permanente nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Instituti Kombëtar në mbështetje ... Read More

Peshon 320 kilogramë dhe vazhdon të hajë pa kontroll (Video)

05/01/2019

Ditën e kalon i zhveshur, duke luajtur video-lojëra dhe vazhdon të hajë pa kontroll ushqime pa vlerë. Megjithëse i ka 320 kilogramë, amerikani pretendon se ... Read More

PSG i dëshiron me çdo kusht yjet e Ajaxit, gati oferta për dyshen De Ligt – De Jong

05/01/2019

Paris Saint Germain duket se do të vazhdojë të shpenzojë pa kontroll në afatet kalimtare për futbollistë. Kampionët në fuqi të Francës janë gati për ... Read More

Kontroll ndaj lokalit të natës “Dy Jarana”

07/11/2018

7 Nëntor 2018 / 10:47 Mbrëmë, vetëm pak minuta pas mesnate është kryer kontroll ndaj lokalit të natës “Dy Jarana”, në fshatin Sllupçan, komuna e ... Read More

Maqedonia dhe Serbia do të ndërtojnë stacion të përbashkët hekurudhor

03/10/2018

Maqedonia dhe Serbia do të ndërtojnë stacion të përbashkët hekurudhor dhe kontroll të përbashkët doganor. Vlera e shumës është 4.5 milionë denarë, ndërsa projekti dhe ... Read More