Tag: kontrollet

Nëse shkoni në Austri ose në Gjermani, përgatituni për kontrolle

09/10/2019

Pas vendimit të Gjermanisë për të shtrirë kontrollet kufitare në Austri edhe për 6 muaj, Vjena vendosi të mbante kontrollet në kufi me Slloveninë dhe ... Read More

Shifra alarmante të përdorueseve të drogës në Policinë e Shtetit

11/03/2019

11 Mars 2019 / 15:44 Analizat e para nga kontrollet sistematike të policëve, japin indikacione serioze për polic të dyshuar për konsumimin e lëndëve narkotike. ... Read More

Inspektorati Policor heton 148 policë, invalidë të luftës

02/03/2019

Me kërkesë të IPK-së hetohen 148 policë invalidë të luftës, kryejnë kontrollet mjekësore Ishin pjesë të luftës për çlirim. Si luftëtar të Ushtrisë Çlirimtare të ... Read More

Arrestohen 14 shoferë për vozitje në gjendje të dehur (Video)

04/11/2018

Policia Rrugore e Tiranës ka vazhduar kontrollet me Drager për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit apo ... Read More

Me shpejtësi 175km/h në autostradën Tiranë-Durrës (Video)

01/09/2018

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar me kontrollet për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë fundjavës. Në një postim në Facebook, policia ka prezantuar ... Read More

Radarët ‘bëjnë namin’ në Shqipëri

22/07/2018

Akset kryesore të Shqipërisë po monitorohen nga policia rrugore me radarë. Nga kontrollet edhe gjatë orëve të natës, janë konstatuar drejtues mjetesh të papërgjegjshëm që ... Read More

Shtohen dënimet nga radari

22/07/2018

Akset kryesore të vendit po monitorohen nga Policia Rrugore me radarë. Nga kontrollet edhe gjatë orëve të natës, janë konstatuar drejtues mjetesh të papërgjegjshëm që ... Read More

Policia përgatitet për valë të mundshme emigrantësh

19/04/2018

19 April 2018 / 15:24 Intensifikohen kontrollet në kufirin jugor me Greqinë për shkak të zhvillimeve të fundit në Siri dhe rrezikut të rritjes së ... Read More

Policia ndalon vozitësen që ngiste veturën 163 km/h në autostradën Tiranë-Durrës (Video)

25/03/2018

Me qëllim të parandalimit të aksidenteve në komunikacion, Policia Rrugore e Tiranës po vazhdon kontrollet e automjeteve dhe shoferëve të tyre. Në autostradën Durrës-Tiranë, të ... Read More