Tag: Koordinatori

Tahiri flet për premtimin gjerman rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk është fajtore për mos liberalizimin e vizave, sipas tij fajtore është ... Read More

Tahiri: Me Ligjin e ri për Qeverinë, ministrat e zv/ministrat do ta kenë të ndaluar t’i mbajnë dy vende pune

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, ka thënë se me Ligjin për Qeverinë, nuk do të ketë më ... Read More

Besnik Tahiri për takimin e Mustafës dhe Kurtit: Nëse i kanë votat, ta sjellin mocionin dhe ta rrëzojnë Qeverinë (Video)

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, me gazetarin Muhamet Hajrullahun ka folur për zhvillimet e fundit politike, takimin ... Read More

Koordinatori Hoti raportoi para Komisionit Parlamentar për Arsim

20/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport Rexhep Hoti, sot ka raportuar para Komisionit Parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sport, Inovacion dhe Ndërmarrësi. ... Read More

Kordinatori Hoti: Më 15 prill kam parashtruar kërkesë për raportim në Komisionin për Arsim, nuk kam marr përgjigje

13/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti përmes një njoftimi për media ka thënë se ishte ai që ka ... Read More

Tahiri informon ambasadorët e BE-së për masat e ndërmarra në luftën kundër terrorizmit

30/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga Koordinatori Nacional Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Terrorizmit, Fatos Makolli, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorë ... Read More

Tahiri: Po funksionalizohet Projektligji i munguar për Qeverinë e Republikës së Kosovës

27/04/2019

Koordinatori Nacional për Referoma shtetërore, Besnik Tahiri, ka njoftuar se Grupi Punues ka përfunduar punën në hartimin e Projektligjit për Qeverinë e Republikës së Kosovës. ... Read More

Koordinatori Hoti përcjell garën komunale në Shtime

13/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, i shoqëruar nga Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica ka përcjellur garën komunale të kreativitetit ... Read More

Lluka: Radari tokësor gjatë kërkimeve për varreza masive ka shfaqur anomali në shtresat e tokës (Video)

10/04/2019

Koordinatori për Personat e Pagjetur në Qeverinë e Kosovës, Jahja Lluka, ka thënë se kërkimet për personat e pagjetur në pesë lokacione nuk kanë dhënë ... Read More

Tahiri: Kocijançiq po flet si zëdhënëse e zyrës së Gjuriqit

06/04/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore në Qeverinë Haradinaj, Besnik Tahiri, ka reaguar ndaj deklaratës së fundit të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq, e cila ... Read More

Hoti i kënaqur me mbarëvajtjen e garës në Kreativitet

02/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti, sot është takuar me Kryetarin e Komunës së Kaçanikut, Besim ... Read More

Koordinatori Hoti takohet me kryetarin e Hanit të Elezit

02/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Hanit ... Read More