Tag: Korçë

Farat e selinos, zëvendësuese të paracetamolit

15/05/2019

Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si ... Read More

Zbardhet krimi në Korçë, djali mbyti nënën e tij, me sende të forta

05/03/2019

Policia e Shqipërisë ka zbardhur ngjarjen e ndodhur të hënën në Korçë ku 84-vjeçarja Nazime Demollari gjeti vdekjen në banesën e saj. Sipas të dhënave ... Read More

Thuhet se është shkolla e parë shqipe në Kosovë, por është harruar nga institucionet

11/11/2018

Kur flasim për fillet e arsimit shqip, na kujtohet mësonjëtorja e parë shqipe në Korçë që u hap në vitin 1887. Por, studiues vendorë e ... Read More

Kosovari raporton në policinë e Korçës se i është vjedhur telefoni

10/10/2018

Komisariati i Policisë Korçë njofton se një shtetas i Kosovës ka kallëzuar se në fshatin Liqenas i kanë vjedhur telefonin. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ... Read More

Përmbytje në Korçë nga reshjet e shiut

28/08/2018

Në 30 minuta në Korçë ra shi aq sa mund të binte për muaj të tërë, raoporton Top Channel. Intensiteti i rreshjeve dhe prurjet e ... Read More

Fillon kampionati në Shqipëri me gurë dhe shumë tension, Skënderbeu në fund triumfon me një gol

17/08/2018

Në Korçë ndodhi gjithçka. Kampionati shqiptar filloi me shumë tension në ndeshjen që Skënderbeu e fitoi ndaj Partizanit. Ndeshja e parë pa polici doli dështim, ... Read More

Rama për vdekjen e shoferit të Xhafajt: Reagimi i opozitës, i neveritshëm

01/07/2018

Në takimin e radhës në Korçë për llogaridhënien me qytetarët, kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij duke shprehur ngushëllime për familjarët e ... Read More

Aksidenti i eskortës së Ramës, një nga gardistët dërgohet me helikopter në Tiranë (VIDEO)

27/11/2017

Një nga gardistët e aksidentuar sot në Korçë, pjesë të eskortës së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, është në gjendje të rëndë shëndetësore. Mësohet se ... Read More