Tag: Korenë

Gabim i tmerrshëm, mjeku i bën abort gruas së gabuar

25/09/2019

Një doktor në Korenë e Jugut ka bërë gabimin më të madh të karrierës së tij, pasi i ka kryer një abort pacientes së gabuar. ... Read More

Pse politikanët e opozitës në Korenë Jugore rruajnë kokën publikisht?

17/09/2019

Udhëheqësi i opozitës në Korenë e Jugut është i fundit në një seri politikanësh që kanë rruar publikisht kokën në protestë kundër qeverisë, njoftoi BBC ... Read More

Vetëm 21 vjeçare, por ka vizituar afër 200 vende të botës

07/06/2019

 Një rekord i ri botëror. Më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi vendin e fundit që i mungonte, Korenë e Veriut. Lexie u bë personi ... Read More

Viktima dhe shtëpi të dëmtuara nga zjarri në Korenë e Jugut – Son dhuron 100 mijë funte

15/04/2019

Viktima dhe shtëpi të dëmtuara nga zjarri në Korenë e Jugut – Son dhuron 100 mijë funte Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Heung Min Son, ka ... Read More

Samsung pritet të shes 40-45 milionë njësi Galaxy S10

07/03/2019

Sipas një raporti të së martës, regjistrimet për pajisjet Samsung Galaxy S10 në Korenë e Jugut kanë rënë, së bashku me shitjet e pajisjeve paraardhëse. ... Read More

Mjekët i nxorën nga barku masën prej dy kilogramëve, gurët dhe disa objekte iu grumbulluan pasi i përpiu për një kohë të gjatë (Foto)

19/02/2019

Nëpërmjet intervenimit kirurgjik, mjekët e një spitali në Korenë e Jugut ia kanë nxjerrë nga barku një pacienti, masën prej dy kilogramëve. Gurë, kapakë të ... Read More

LG lanson telefonin mesatar, LG Q9, këtë javë

07/01/2019

LG Electronics të dielën konfirmoi lansimin e telefonit të tyre Q9 në Korenë e Jugut, më vonë gjatë kësaj jave. Telefoni mesatar është duke shfaqur ... Read More