Tag: kosova

Ish-deputetja serbe: Çdokush nga Kosova duhet të krenohet me Dua Lipën

20/10/2020

“Çdokush nga Kosova, serb apo shqiptar, duhet të jetë krenar me suksesin e Dua Lipës”. Kështu është shprehur ish-deputetja serbe, Rada Trajkoviç për këngëtaren me ... Read More

“Mehmet Kosova” një burrë i dashur, i bën gruas super dhurata

20/10/2020

Baba për herë të parë, “Mehmet Kosova” i bën gruas super dhurata. Aktori turk Kenan Imirzalioglu i njohur për rolin e “Mehmet Kosovës” shumë shpejt ... Read More

Ish deputetja serbe: Çdo kush nga Kosova duhet të krenohet me Dua Lipën

20/10/2020

Trajkoviç: Çdo kush nga Kosova duhet të krenohet me Dua Lipën. Ish-deputetja e Kuvendit Rada Trajkoviç ka shkruar në Twitter se çdo kush nga Kosova, ... Read More

Pandev i sfidon me 5 shqiptarë, ëndrra e Kosovës për EURO 2021 kalon nga Shkupi

08/10/2020

Kosova do të kërkojë sot kualifikimin pasi përballet me Maqedoninë e Veriut në Play-Off të Ligës së Kombeve. Dardanët kanë ëndërr të kualifikohen për herë ... Read More

“Jam mirë, por vetëm erërat s’i ndjej”, këngëtari shqiptar infektohet me koronavirus

28/08/2020

Shkelzen Jetishi, këngëtari i njohur i muzikës popullore nga Kosova, ka rezultuar pozitiv me korronavirus. Ka qenë vetë këngëtari i cili ka bërë të ditur ... Read More

Fshatrat dhe qytetet e Kosovës që flenë mbi Ar dhe Argjend

17/08/2020

Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një nga arsyet pse Serbia bën një luftë kaq të madhe ... Read More

Këta janë kosovarët e parë që shkuan të punojnë në ndërtim në Zvicër

17/08/2020

Janë afër 115 mijë shqiptarë nga Kosova në Zvicër, që shumica prej tyre punojnë, dhe jo vetëm. Një numër i madh shqiptarësh sot atje kanë ... Read More

Nuk i respektoi masat anti-Covid, arrestohet këngëtari i njohur

15/08/2020

Këngëtari nga Kosova Korab Jetishi, i biri i këngëtarit Shkëlzen Jetishi është arrestuar nga policia mbrëmjen e djeshme, pasi ka shkeluar masat e përhapjes së ... Read More

Pamje brenda Klinikës Infektive, shikoni gjendjen e pacientëve që po marrin trajtimin për COVID-19

29/07/2020

Prej më shumë se pesë muaj, Kosova po vazhdon të përballet me situatën e krijuar nga virusi COVID-19. 7 mijë e 846 raste janë konfirmuar ... Read More

Një lajm i mirë: Ky shtet lehtëson masat për pushuesit kosovar, ja cilat plazhe mund t’i vizitoni

27/07/2020

Bullgaria do të lejojë turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet e ... Read More

Veç këtë javë 38 persona humbën jetën nga Covid-19 në Kosovë

26/07/2020

Kosova aktualisht po kalon situatë të rënduar me Covid-19. Kështu thonë autoritetet përgjegjëse derisa numri i viktimave dhe rasteve të reja po rritet çdo ditë. ... Read More

Historia e rrallë/ Kosovari i shkruan ministrit italian: Dua të gjej ushtarin e takuar 21 vjet më parë

18/06/2020

Me rastin e 21-vjetorit të nisjes së misionit të Nato-s në Kosovë, një djalë nga Kosova, Shpend Lila, i shkroi në “Twitter” ministrit të Mbrojtjes, ... Read More