Tag: kosovar

Rashica flet pas barazimit me Freiburg: Duhej ta mbyllnim në favorin tonë

02/11/2019

18:26 | 11/02/2019 Milot Rashica ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes së Werder kundër Freiburg. Ylli kosovar i cili shkëlqeu në këtë ndeshje, e ... Read More

Egzon Thaqi i siguron medaljen e artë Kosovës në “Men’s Physique” në Slloveni

21/10/2019

15:04 | 21 Tetor 2019 Egzon Thaqi 15:04 | 21 Tetor 2019 Bodybuilderi i njohur kosovar Egzon Thaqi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në garën ... Read More

Statistikat fantastike të Rashicës në 7 ndeshjet e fundit me Werderin dhe Kosovën

11/06/2019

13:45 | 11 Qershor 2019 13:45 | 11 Qershor 2019 Padyshim futbollisti më i mirë kosovar për momentin është Milot Rashica. Rashica, përveç ndeshjeve me ... Read More

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës bëhet baba për herë të parë

29/05/2019

10:43 | 29 Maj 2019 10:43 | 29 Maj 2019 Futbollisti kosovar fitoi epitetin baba për herë të parë. Bernard Berisha është bërë baba për ... Read More

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës

16/05/2019

15:54 | 16 Maj 2019 15:54 | 16 Maj 2019 Ministri kosovar Valdrin Lluka është pyetur në Zvicër për rastin e Loredana Zefit. Gjatë qëndrimit ... Read More

Kampioni i njohur i bodybuildingut kosovar paraqitet nga “BigBodies” si garues nga Serbia

09/05/2019

9:06 | 9 Maj 2019 09:06 | 9 Maj 2019 “BigBodies” ka paraqitur bodybuilderin e njohur kosovar, Kushtrim Bajraktaraj si garues nga Serbia. Kushtrim Bajraktaraj ... Read More

Taulant Kryeziu nga EPIK: Në Samitin e Berlinit, Gjermania do ta vulosë paprekshmërinë e territorit të Kosovës (Video)

25/04/2019

Taulant Kryeziu nga Instituti EPIK ka thënë se qëndrimet jo të unifikuara të faktorit politik kosovar para Samitit të Berlinit, do ta dëmtojnë pozitën e ... Read More

Capital T po vjen në bashkëpunim me hip-hop artistin e huaj?

23/04/2019

Një foto e publikuar në Instagram ka treguar shumë. Reperi i njohur kosovar, Trim Ademi, i njohur ndryshe për publikun si Capital T nuk e ... Read More

Ndërpritet ndeshja KB Rahoveci – KB Ponte, arsyeja e çuditshme

16/04/2019

Ndeshjet e ‘Play Off’ në elitën e basketbollit kosovar nuk kanë filluar në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndeshja mes KB Rahovecit dhe KB ... Read More

Vedat Bajrami pranon dhuratë të veçantë nga Mergim Mavraj

16/04/2019

Aktori kosovar, Vedat Bajrami ka pranuar një dhuratë nga futbollisti Mergim Mavraj. Vedat Bajrami përmes rrjeteve sociale ka treguar se mori dhuratë një fanellë nga ... Read More

KCSF: Kuvendi miratoi Ligjin e ri për OJQ-të në përputhje me standardet ndërkombëtare

15/04/2019

Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile, përmes një njoftimi për media ka përshëndeturmiratimin e Ligjit të ri për OJQ-të. Në njoftimin për media thuhet se më ... Read More

Besart Berisha rikthehet në Australi

09/04/2019

Sulmuesi kosovar Besart Berisha nuk po ia del të depërtojë në futbollin e Japonisë dhe me shumë mundësi do të kthehet në Australi. Kështu ka ... Read More