Tag: kosovarët

Njohësit e integrimeve evropiane: Liberalizmi i vizave për Kosovën jashtë agjendës së BE-së deri në nëntor (Video)

06/05/2019

Përkundër fakti se kryeministri Ramush Haradinaj uroi kosovarët për liberalizim të vizave, njohësit e proceseve të integrimeve evropiane në vendin tonë, thonë se deri në ... Read More

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit 

15/04/2019

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit  Këngëtarja shqitpare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në një ... Read More

Duka: Kosovarët e diasporës e zgjedhin Shqipërinë

28/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pretendon se kosovarët që jetojnë në vendet e jashtme preferojnë të luajnë për ekipin kombëtar të Shqipërisë.Armand ... Read More

Ambasadori Kosnett: Gratë në Kosovë pengohen në aspektin politik, ekonomik e social

26/03/2019

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, tha se janë vetë kosovarët ata që duhet të ndryshojnë çështjen e përfshirjes së grave në ... Read More

Haradinaj i përfgjigjet Vuçqit: S’kemi pse ta sulmojmë veriun, por nëse vini aty na gjeni

02/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se kosovarët i respektojnë komunitetet pakicë dhe nuk e sulmojnë veriun ashtu si ka thënë presidenti i Serbisë, Vuçiq. ... Read More