Tag: Kosovës

Përsëri xhudoja, Kosova siguron dy medalje në Kupën Evropiane

23/03/2019

Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha i kanë siguruar medalje Kosovës në Kupën Evropiane për Juniore, ato tani do të luftojnë për medalje të arta. Edhe ... Read More

Ndryshe nga trajneri i Danimarkës, ai i Bullgarisë ka vetëm fjalë të mira para ndeshjes me Kosovën

23/03/2019

Petar Hubchev mendon se Bullgaria nuk do ta ketë aspak të lehtë kundër Kosovës në “Fadil Vokrri”.Kundërshtari, me të cilin do të përballet të hënën ... Read More

Haradinaj: Populli i Kosovës përjetë mirënjohës NATO-s, të prirë nga Amerika

23/03/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se “populli i Kosovës, NATO-s të prirë nga Amerika i është përjetë mirënjohës. Nuk ka mik më ... Read More

Mbahet finalja e garës së intelegjencës “Eureka 6”

23/03/2019

Prej 2,000 pjesëmarrësve në garë, 255 nxënës finalistë të klasave të 9-ta nga 27 komuna të Kosovës kanë matur inteligjencën e tyre në garën “Eureka ... Read More

Tërmkolli: 23 marsi i ’89-ës, kur u hoq autonomia e Kosovës, dita që ngriu frymën e kosovarëve (Video)

23/03/2019

Më 23 mars të vitit 1989, nën rrethimin policor e ushtarak të Serbisë, në Parlamentin e Kosovës, u hoq autonomia e Kosovës. Ato momente i ... Read More

Në 20-vjetorin e intervenimit të NATO-s në Kosovë, Haradinaj i shkruan letër Stoltenbergut

23/03/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Aleancës Veriatlantike, Jens Stoltenberg. Në letrën e Haradinajt mes tjerash thuhet ... Read More

Veseli: Asgjë e madhe në Kosovë nuk është bërë pa kontributin e grave të saj

23/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në shënimin e 30-vjetorit të demonstratave të 23 marsit 1989 me nismëtare gratë dhe vajzat ... Read More

Ahmeti thotë se Kosova nuk ka ‘plan B’ për vazhdimin e dialogut

23/03/2019

Dialogu tre palësh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian ka mbetur i pezulluar. Kjo për shkak të taksës së vendosur nga Qeveria ... Read More

Zanfina Ismaili dhe Gold AG të tronditur reagojnë rreth vrasjes së vogëlushit shtatëvjeçar në Zvicër

23/03/2019

Bazeli është i tronditur me vrasjen e 7 vjeçarit shqiptar të Kosovës, Iljas Mahmuti të enjten nga një grua 75 vjeçare, sipas të gjitha gjasave, ... Read More

Krasniqi: Opozita nuk e rrezikon koalicionin qeverisës

22/03/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se është e pasinqertë kërkesa e opozitës për zgjedhje të reja. Ai ka thënë se ... Read More

Të shtunën në Bazel marsh solidarizues për shtatëvjeçarin e vrarë nga Kosova

22/03/2019

Bazeli është i tronditur me vrasjen e 7 vjeçarit shqiptar të Kosovës, Iljas Mahmuti të enjten nga një grua 75 vjeçare, sipas të gjitha gjasave, ... Read More

“Kosova mund t’i fitojë 9 pikë në tri ndeshjet e para”

22/03/2019

Kombëtarja e Kosovës, temë diskutimi në emisionin “Favorit” në T7.Gazetari i Super Sport Kosovës, Leart Sveçla, beson se Kosova mund t’i nis kualifikimet për “Euro ... Read More