Tag: Kosovës

Kosova pëson humbje nga Holanda

27/10/2020

Kosova ka pësuar humbje të thellë nga Holanda. Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave është mposhtur 0-6 nga Holanda në ‘Fadil Vokrri’ në kualifikimet ... Read More

Rrethi i parë i Kupës së Kosovës, hidhet shorti

26/10/2020

Hidhet shorti për rrethin e parë të Kupës së Kosovës. Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të ... Read More

Trajneri spanjoll drejton Kosovën për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Suedisë

22/10/2020

Trajneri i suksesshëm spanjoll, Javier Cabanas do ta drejtojë Kombëtaren e Kosovës në hendboll në dy ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues për ... Read More

Ky ishte reagimi i Muriqit pas debutimit në Ligën e Kampionëve me Lazion

21/10/2020

Reagimi i Muriqit pas debutimit në Ligën e Kampionëve me Lazion. Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka debutuar për Lazion në Ligën e Kampionëve, në ... Read More

Ky është mendimi i sulmuesit Immobile për Vedat Muriqin

20/10/2020

Sulmuesi italian i Lazios, Ciro Immobile, e ka vlerësuar lart sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Immobile ka thënë se Muriqi mund të kontribuojë ... Read More

Publikohet orari i deshjeve për Superkupën e Kosovës në basketboll.

19/10/2020

FBK shpall orarin e ndeshjeve për Superkupën e Kosovës. Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka shpallur orarin e ndeshjeve në kuadër të Superkupës së ... Read More

 Kosova në lot, Maqedonia e Veriut i prish ëndrrën për në Europian

08/10/2020

Mbeti thjesht një ëndërr kualifikimi i Kosovës në Europian. “Dardanët”, të kushtëzuar nga mungesa e shumë titullarëve, u mposhtën 2-1 nga Maqedonia e Veriut në ... Read More

Bekim Haxhiu: Modeli ynë, shembull suksesi i menaxhimit, Shqipëria të na kopjojë

06/10/2020

“Shqipëria të marrë nga ne ligjin e sponsorizimit për sportin”, deputeti i Kosovës: Klubet përfitojnë tani 25-30 milionë euro Deputeti i Kuvendit të Kosovës Bekim ... Read More

Infektohet me COVID në Kosovë futbollisti i Greqisë që shënoi golin

08/09/2020

Dy ditë pasi luajti në Prishtinë dhe i shënoi gol Kosovës, sulmuesi grek Dimitrios Limnios është infektuar me COVID-19.Ai ka rezultuar pozitiv me COVID-19 sot ... Read More

Kjo është situata e QKUK-së, pasi tre anesteziologë e lanë punën

30/07/2020

Tre anesteziologë e braktisën së fundi Qendrën Klinike Universitar të Kosovës. Kësisoj situata në këtë klinikë është edhe më e vështirë. Lidhur me këtë situatë ... Read More

Thënie të Ibrahim Rugovës: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë!

23/07/2020

Ishte artist, intelektual dhe politikan. Ibrahim Rugova (1944-2006), udhëhoqi popullin e Kosovës në momentet e rënda para dhe pas shkatërrimit të ish-Jugosllavisë. Gjatë studimeve postdiplomike ... Read More

Numri i të shëruarve sot nga Covid-19 tejkalon atë të infektuarve

18/07/2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë shëruar 171 persona nga Covid-19; ndërsa janë regjistruar edhe 145 raste të reja. ... Read More