Tag: krahasimi

Mushkolaj: Ka një arsye pse Kosova nuk mund të krahasohet me Las Vegasin për lojërat e fatit (Video)

29/03/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se nuk mund të bëhet krahasimi i lojërave të fatit mes Las Vegasit dhe Kosovës. Mushkolaj në “Debat Plus” me ... Read More

Selimi: Nëse kam rrahur njëherë dikë gjatë luftës, s’mund të më krahasojnë me kriminelët serbë (Video)

26/03/2019

Ish-komandanti i UÇK-së, Sylejman Selimi ka thënë se krahasimi i tij me kriminelët serb të luftës është i papranueshëm. Sylejman Selimi, në emisionin “Debat Plus” ... Read More

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota

16/03/2019

Krahasimi me Venecian vjen spontanisht: edhe nëse ajo nuk njeh rivalë, këto qytete ofrojnë panorama magjepsëse Lumenjtë kanë qenë gjithmonë djepi i qytetërimit: në brigjet ... Read More