Tag: krerët

Takimi Mustafa – Ahmeti për rrëzimin e Qeverisë, pritet të ndodhë gjatë kësaj jave

27/05/2019

Dy krerët e partive opozitare, Isa Mustafa (LDK) dhe Shpend Ahmeti (PSD), pritet të takohen gjatë kësaj jave, për të diskutuar rreth ngritjes së mocionit ... Read More

Thaçi tregon pse u tmerrua në Berlin

20/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se në Samitin e Berlinit ishte tmerruar pasi krerët evropianë nuk ishin koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ... Read More

Përkujtohet dëshmori i kombit, Enver Topalli në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Sot, 20 vjet nga Masakra në Burgun e Dubravës, krerët shtetëror të nivelit lokal dhe qendror, u mblodhën në varrezat e Dëshmorëve të Kombit të ... Read More

Sistemi i drejtësisë në Kosovë me Task-forcë dhe trup monitorues për krime lufte

08/05/2019

Krerët më të lartë të sistemit të drejtësisë pas takimit koordinues që zhvilluan së bashku u dakorduan për themelimin e Task-forcës dhe Trupit monitorues të ... Read More

Kusari-Lila nuk pret rezultate nga takimi i 1 korrikut në Paris

04/05/2019

Tre krerët e institucioneve kryesore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, pritet që më 1 korrik të marrin pjesë ... Read More

Politikanë dhe analistë tregojnë qëllimin e Thaçit për përfshirjen e Amerikës në dialog

04/05/2019

Samiti i Berlinit, një takim i një formati të lartë, ku krerët e shtetit të Kosovës dhe Serbisë u ftuan nga kancelarja gjermane Angela Merkel ... Read More

Tre liderët në Paris

04/05/2019

Tre krerët e institucioneve kryesore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, pritet që më 1 korrik të marrin pjesë ... Read More

PD organizon protestë kombëtare më 11 maj

22/04/2019

Shefi i opozitës Lulzim Basha mblodhi paraditen e kësaj të hëne krerët e degëve të Partisë Demokratike për të vendosur datën e protestës së radhës ... Read More

Vuçiqi pesimist para konferencës së Berlinit?

20/04/2019

Në Beograd thuhet se krerët e Gjermanisë dhe Francës në Berlin do të kërkojnë nga Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës. Por ka spekulime edhe ... Read More

Grabitja e Rinasit, ky është njëri nga të dyshuarit

19/04/2019

Ministri i Brendshëm ka mbledhur krerët më të lartë të policisë, në drejtorinë e policisë së Tiranës, e cila ka në dorë dosjen hetimore sa ... Read More

Grabitja në Rinas, mësoni emrin e njërit prej grabitësve është nga Elbasani

19/04/2019

Në një kohë kur ministri i Brendshëm ka mbledhur krerët më të lartë të policisë, në drejtorinë e policisë së Tiranës, e cila ka në ... Read More

Thaçi: Ta mohosh gjenocidin e kryer në Kosovë, sikur të mohosh Holokaustin e Hiterit

13/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaci ka thënë se krerët e Serbisë po mundohen para botës të mohojnë krimet, spastrimin etnik dhe gjenocidin e kryer nga ... Read More