Tag: krijimit

Produktet që përmbajnë kanabis mund të shërbejnë si antibiotik natyral!

25/06/2019

Çështja e krijimit të antibiotikëve sa më natyralë është një temë e rëndësishme për shkencëtaret. Një kandidat shumë premtues për krijimin e antibiotikëve është edhe ... Read More

Blakaj: Çështja e krimeve të luftës nuk zgjidhet me rezoluta, por në dialog me Sebrinë

15/04/2019

Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar komisionin që i hap rrugë krijimit të një rezolute për të dënuar krimin dhe gjenocidin serb në Kosovë. Bekim ... Read More

Cakaj: SHBA mbështet Shqipërinë për anëtarësimin në BE

04/04/2019

Në margjinat e takimit të përbashkët të organizuar në Kongresin amerikan me rastin e 70 vjetorit të krijimit të NATO-s, ministri në detyrë për Evropën ... Read More

Qendra Down Syndrom në Mitrovicë bëhet me kuzhinë

05/03/2019

Shoqata Down Syndrome Kosova, qendra në Mitrovicë, ka hapur sot kuzhinën me qëllim të krijimit të mundësisë së punësimit për personat me sindromën down, si ... Read More

KOMF thirrje institucioneve dhe organizatave të hartojnë standardet minimale për mbrojtjen e fëmijëve

14/02/2019

Me qëllim të mbrojtjes së fëmijëve, krijimit të një ambienti të sigurt, për të siguruar standardet e sjelljes dhe praktikës profesionale dhe për të siguruar ... Read More

Buja për akuzën në rastin ‘veteranët e rrejshëm’, dirigjenti është i pafytyrë

28/01/2019

Pas dështimit të seancës për shqyrtimin fillestar për shkak të mos krijimit të kushteve ligjore, i pandehuri Shukri Buja e cilësoi këtë seancë si orkestrim ... Read More

Kështu dukeshin ushtarët shqiptarë para 106 vjetësh (Foto)

04/12/2018

Me rastin e 106 vjetorit të krijimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka publikuar në ... Read More

Lluka: Jemi në proces të krijimit të qendrave kreative në shkollat e mesme

22/09/2018

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka thënë se janë në proces të krijimit të qendrave kreative në të gjitha shkollat e mesme në Kosovë ... Read More

Ferati: Kosovës i duhet ekip i unitetit për fazën finale të dialogut

14/07/2018

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Sadri Ferati, ka shprehur nevojën e krijimit të një ekipi të unitetit për fazën përfundimtare të dialogut me Serbinë. ... Read More

Kuçi: Krijimi i reformës zgjedhore, proces i vështirë (Video)

04/05/2018

Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, duke folur rreth krijimit të reformës zgjedhore ka theksuar se fillimisht është mirë që të parashtrohet pyetja ... Read More

Shënohet 25-vjetori i krijimit të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë

20/10/2017

Nëpërmjet një konference ndërkombëtare sot në Tiranë është shënuar 25-vjetori i krijimit të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë, raporton Anadolu Agency (AA). I pranishëm ... Read More