Tag: krijon

Nëse shkoni së paku një herë në tualet gjatë natës, mbase vuani nga kjo sëmundje

11/08/2019

A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në gjumë? Jo vetëm që ju krijon bezdi, por urinimi natën mund të jetë shenjë që keni ... Read More

Facebook do të kthehet në një varrezë digjitale

28/04/2019

Një raport i ri nga akademikët e Institutit të Internetit të Oksfordit (OII), pjesë e Universitetit të Oksfordit, krijon dy skenare të mundshme ekstreme. Sipas ... Read More

I gjithë “Loro Boriçi” kundër Panuccit

22/03/2019

Një Shqipëri pa ide, një Shqipëri që krijon pak dhe një Shqipëri pa shpirt – kështu e konsiderojnë në Shqipëri skuadrën e Christian Panuccit.Humbja 2-0 ... Read More

Doktorët e ORL-së këshillojnë: Si të ndihmohet kur dhemb veshi?

28/01/2019

Problem i madh në moshën e fëmijërisë krijon bajamja e tretë, e cila për shkak të pozitës së vet specifike në kokë, çon deri te ... Read More

Sindroma e Guillain-Barré-it, simptomat, diagnoza, shërimi

07/01/2019

Sindroma Guillain-Barré-it është formë akute e polineuropatisë që krijon përkeqësim të vrullshëm të dobësimit muskulor, që ndonjëherë çon deri në paralizë. Shkaktari i supozuar është ... Read More

Zaev: Marrëveshja krijon të ardhme më të mirë për Maqedoninë

13/07/2018

13 July 2018 / 10:42 Marrëveshja krijon miqësi dhe bashkëpunim, por edhe perspektiva për qytetarët e të dy vendeve, thotë kryeminsitri i Maqedonisë, Zoran Zaev ... Read More