Tag: krijuar

Veseli e paralajmëron Haradinajn: Nuk rri në një Qeveri që dëmton raportet e Kosovës me SHBA-në

11/03/2019

Dialogu Kosovë-Serbi aktualisht është bllokuar, pas situatës së krijuar me vendosjen e taksës dhe refuzimit të Kryeministrit Ramush Haradinaj për ta dëgjuar kërkesën e SHBA-ve ... Read More

Çështja e taksës, mediet botërore shkruajnë për vizitën e amerikanëve në Kosovë

09/03/2019

Situata e fundit e krijuar me vendosjen e taksës ndaj mallrave serbe nuk po kalon pa u komentuar edhe nga mediat ndërkombëtare. Prestigjozja amerikane “Washington ... Read More

Rukiqi: Disa kompani në Serbi po bëjnë preson të madh, Kosovën e kanë pasur treg kyç (Video)

26/02/2019

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka thënë se situata e re e krijuar për taksën mund edhe të ndikojë keq te ... Read More

Gold AG: Dëshira më e madhe është të bëhem baba

24/02/2019

Reperi Gold AG ka konfirmuar se ai është duke menduar për të krijuar familje. Reperi ka marrë pjesë në një intervistë për Prive ku ka ... Read More

Hooper: Kosova tani po shihet si një vend me liderë kokë-nxehtë

14/02/2019

Me këtë vendim , liderët e Kosovës pothuajse e kanë krijuar një armik nga qeveria e Shteteve të Bashkuara. I kanë sjellë marrëdhëniet me Shtetet ... Read More

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

11/02/2019

Pesë piktura që thuhet të jenë krijuar nga lideri nazist Adolf Hitler nuk arritën të shiten në një ankand në Gjermani. Shtëpia e ankandit Weidler ... Read More

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim (Video)

09/02/2019

Dimitri Kanevsky është shkencëtari hulumtues në Google, që ka krijuar aplikacionin i cili transmeton në kohë reale, të folurën nga bashkëbiseduesit. Teknologjia e identifikimit të ... Read More

Pesëmbëdhjetë aktore që sakrifikuan bukurinë e tyre për role filmi

09/02/2019

Për të krijuar një lidhje të fortë fizike dhe emocionale me karakterin që ata po portretizojnë, disa nga aktoret më të famshme dhe më të ... Read More

Stetoskopi digjital diagnostikon pneumoninë me 90 për qind saktësi (Video)

06/02/2019

Hulumtuesit e John Hopkins University në Maryland të Shteteve të Bashkuara, e kanë krijuar një stetoskop digjital, që me saktësi shumë të madhe mund ta ... Read More

Postoi foto me Palestinë dhe Siri, kalimi i Hykës në Izrael fillon me kërkim falje ndaj tifozëve

01/02/2019

Kalimi i Jahmir Hykës në Izrael te Maccabi Netanya ka krijuar polemika të shumta në shtetin hebre për disa foto të shpërndara në rrjetet sociale ... Read More

Top rregullat e Elon Musk për një jetë të suksesshme

29/01/2019

Me një pasuri miliardëshe, Elon Musk ka krijuar biznese jetë-ndryshuese si PayPal, Tesla, SpaceX, etj. Telegrafi më poshtë ju sjell top rregullat e tij për ... Read More

Edhe te Mensa e Studentëve, vështirësohet komunikacioni (Video)

25/01/2019

Përveç rrugës C, në lagjen Mati 1, vështirësi në komunikacion është krijuar edhe në rrugën te Mensa e Studentëve, konkretisht salla 1 Tetori në Prishtinë. ... Read More