Tag: krijuar

E mbushni telefonin në laptop? Kjo është ajo që po rrezikoni

16/08/2019

Një studiues i sigurisë ka krijuar një kabllo të rreme të Iphone e cila mund të lejoj që hakeret të gjejnë mënyrën e shkeljes në ... Read More

‘Dardanët’ reagojnë me një deklaratë pas vendimit për Kryetarin e FFK-së

06/07/2019

Deklaratë e tifo grupit ‘Dardanët’ lidhur me situatën e krijuar rreth vendimit të Gjykatës për Kryetarin e FFK Agim Ademi Prezumimi i pafajësisë është një ... Read More

Tri arsye për shkak të cilave meshkujt i braktisin femrat të cilat i duan

11/06/2019

Keni krijuar një lidhje që keni ëndërruar me një mashkull i cili u admiron. Çdo gjë është e përsosur. Përnjëherë, si kur godet rrufeja në ... Read More

Shkrimtari dhe dramaturgu serb: Nëse Vuçiq e nënshkruan njohjen e Kosovës, serbët për pesë ditë do ta pranojnë

12/05/2019

Shkrimtari dhe dramaturgu i njohur serb, Filip David, ka thënë se konfuzioni i krijuar në shoqërinë serbe është pasojë e presionit shkaku i Kosovës, duke ... Read More

Kusari-Lila: Sa të jetë Thaçi përgjegjës për dialogun, ideja e ndryshimit të kufijve nuk është e vdekur (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se te lidershipi mbarëshqiptarë janë krijuar dy blloqe të mëdha në raport me ndryshimin e kufijve. Kusari-Lila, në ... Read More

Grabitja në Aeroportin e Tiranës, kush është “i madhi” në përgjim? Detajet e reja nga i penduari! (Video)

26/04/2019

Një përgjim ambiental ka krijuar dyshime të forta te prokurorët e Krimeve të Rënda për ekzistencën e një organizimi mes të arrestuarve të deritanishëm për ... Read More

Mariza Ikonomi braktis Shqipërinë, zhvendoset në Karaibe për të jetuar

17/04/2019

Mariza Ikonomi e ka braktisur Shqipërinë për ta krijuar një jetë të re në Karaibe. Ka një kohë që këngëtarja shqiptare, Mariza Ikonomi, e ka ... Read More

Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

15/04/2019

Microsoft Internet Explorer ka krijuar një reputacion të keq për sigurinë dhe kjo vlen edhe sot e kësaj dite. Një zbulim i fundit nga hulumtuesit ... Read More

Pajisja që zëvendëson njeriun, përgatitë vet ushqimin

27/03/2019

Një kompani ka krijuar një makinë që mund të bëjë deri në 2,400 rrathe të vogla të sushit. Ky kjo makinë është i aftë për ... Read More

Sabri Fejzullahu nuk ndikohet nga fjalët e Florit

23/03/2019

Duket sikur situata e krijuar së fundmi pas deklaratës që Sabri Fejzullahu dha sa u përket klikimeve të blera të Flori Mumajesit, nuk ka ndikuar ... Read More

Veseli e paralajmëron Haradinajn: Nuk rri në një Qeveri që dëmton raportet e Kosovës me SHBA-në

11/03/2019

Dialogu Kosovë-Serbi aktualisht është bllokuar, pas situatës së krijuar me vendosjen e taksës dhe refuzimit të Kryeministrit Ramush Haradinaj për ta dëgjuar kërkesën e SHBA-ve ... Read More

Çështja e taksës, mediet botërore shkruajnë për vizitën e amerikanëve në Kosovë

09/03/2019

Situata e fundit e krijuar me vendosjen e taksës ndaj mallrave serbe nuk po kalon pa u komentuar edhe nga mediat ndërkombëtare. Prestigjozja amerikane “Washington ... Read More