Tag: krim

Të mbijetuarit e masakrës së Dubravës, rrëfejnë tmerrin e përjetuar 20 vite më parë (Video)

22/05/2019

Dy dekada pas masakrës së Dubravës, në burgun ku ndodhi ky krim, rrëfejnë ata që shpëtuan.  Pesë ditët e tmerrit, të mbijetuarit i kanë të ... Read More

Rrëfimi i të mbijetuarit të masakrës së Dubravës – Sadik Zeqiri, njeriu që në trup ka plumbin që nga ajo kohë (Video)

21/05/2019

Më 19 -24 maj të vitit 1999, ndodhi një krim i planifikuar i pushtetit serb në burgun e Dubravës. Pushteti serb në atë kohë kishte ... Read More

Padi penale për 28-vjeçarit nga Gjevgjelia, akuzohet për prodhim dhe shitje të heroinës

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:13:46+02:00 Zyra e jashtme për krim në Gjevgjeli ka ngritur padi penale kundër personit A.SH. (28) nga Gjevgjelia, për shkak të dyshimit për kryerjen ... Read More

Padi penale për 44-vjeçarit nga fashti Çegran, kapet me rreth 3 kg marihuanë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:03:27+02:00 Zyra e jashtme për krim në Gostivarë ka ngritur padi penale kundër personit H.M. (44) nga fshati Çergran i Gostivarit, për shkak të ... Read More

E moshuara që vrau me thikë shtatëvjeçarin nga Kosova është me “probleme mendore”

22/03/2019

Një krim mizor ku një shtatëvjeçar u gjet i therur me thikë tronditi Baselin dhe të gjithë Zvicrën të enjten. Sipas mediave zvicerane, përcjell Telegrafi, ... Read More

Arrest shtëpiak për Janakieskin, Ristovski mbetet në “Shutkë”

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 21:31 Këshilli Penal i Repartit për Krim të Organizuar dhe Korrupsion pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1 – Shkup sot solli vendim ... Read More

Ruskoska: Kërkojmë paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin për shkak të rrezikut për arratisje

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 21:55 Kreu i prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Prokurorisë Publike, Villma Ruskoska tha se marrja në pyetje ndaj ... Read More

“27 prilli”, Prokuroria dyshon edhe Nikolla Gruevskin?

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 20:34 Pas hetimeve paraprake, Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ka hapur procedurë hetimore për pesë persona, gjegjësisht, ish kreun ... Read More

Shtyhet gjykimi ndaj Ukë Rugovës

29/01/2019

Gjykimi ndaj Ukë Rugovës, për akuzat në lidhje me krim të organizuar, është shtyrë për shkak të mungesës së të akuzuarve. Kryetarja e trupit gjykues, ... Read More

Mitrovicë, 54 vjet burgim për shtatë të akuzuar për krim të organizuar dhe drogë

14/01/2019

Gjykata e Mitrovicës ka shpallur aktgjykimin në rastin ku të akuzuar janë 12 persona për krim të organizuar si dhe blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja ... Read More

E lidhur 13 vjet me afganin, shqiptarja vritet në Greqi nga babai

03/01/2019

Krim makabër ka ndodhur sot (Enjte) në Korfuz, ku një baba shqiptar vrau vajzën e tij 28-vjeçare dhe më pas ka fshehur trupin e saj ... Read More

Krim i rëndë në Fier, burri i dehur vret me thikë gruan dhe kunatën

02/01/2019

Një krim në familje ka tronditur qytetin e Ballshit (Fier) pasditen e sotme, në ditën e dytë të Vitit të Ri.  34-vjeçari, Gazment Musta, në ... Read More