Tag: krishtere

Lori uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

21/04/2019

18:57 | 04/21/2019 Lori Kaçka i ka uruar besimtarët katolik. Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët dhe rastin e kësaj dite ishin të shumtë emrat ... Read More

Urimi i Getinjos për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Reper Getinjo përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët e krishterë për këtë festë, shkruan lajmi.net. “Urime pashket ... Read More

Luana Vjollca uron Pashkët me një foto nga kisha

21/04/2019

Luana Vjollca ka zgjedhur të urojë besimtarët e krishterë përmes një imazhi nga kisha. Luana Vjollca ka postuar një fotografi në Instagram, me të cilën ... Read More

“Ditë shprese dhe dashurie”, mesazhi i Xhensilës për festën e Pashkëve

21/04/2019

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka uruar besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve. Xhensila Myrtezaj përmes një postimi në Instagram, ka uruar besimtarët me rastin e ... Read More

Veseli: Le të sjellë kjo festë sa më shumë mirësi, gëzim dhe begati

21/04/2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka uruar besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkëve. Përmes një shkrimi në Facebook, Veseli uroi që kjo festë të ... Read More

Ky është urimi i Robertit për festën e Pashkëve

21/04/2019

Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët. Me rastin e kësaj feste fytyra të njohura publike kanë shkruar mesazhe uruese për besimtarët e krishterë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës

21/04/2019

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë që sot festojnë Pashkët, duke thënë se toleranca ndërfetare, paqja dhe solidariteti janë vlera të ... Read More

Katolikët i festojnë Pashkët

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T08:32:20+02:00 Katolikët sot festojnë festën më të madhe krishtere, Ringjalljen e Krishtit – Pashkët. Tradicionalisht në Maqedoni, shënimi qendror me rastin e festës u ... Read More

Pashkët, mesha qendrore mbahet në katedralen Shën Nënë Tereza

20/04/2019

Sonte në mbrëmje besimtarët e krishterë kremtojnë Pashkët, një festë që përkujton ringjalljen e Krishtit. Në Kosovë, mesha qendrore e Pashkëve, do të kremtohet në ... Read More