Tag: kritikuar

“Ryanair” thirrje për kontrolle shtesë: Muslimanët janë kërcënim nëpër aeroporte

22/02/2020

Në një intervistë për gazetën “Times”, O’Leary ka kritikuar politikat aktuale të sigurisë nëpër aeroporte, transmeton IndeksOnline. Ai tha se duhet të zvogëlohen kontrollet ndaj ... Read More

Foto/ U hodhi para striptisteve në një klub nate, reagon Dua Lipa

31/01/2020

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është kritikuar së fundmi, pasi publikoi një video në “Twitter”, ku shihej në një klub nate me striptiste, ... Read More

Kurti kritikon prokurorinë: Nuk do të heshtim për kallëzimin penal ndaj Thaçit e Veselit

25/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka kritikuar Prokurorinë Themelore në Prishtinë në lidhje me kallëzimin penal që ai dhe Glauk Konjufca kanë bërë ... Read More

Ahmeti: Kurti nuk e kundërshton Tribunalin, por e ka problem pse Veseli e ka hedhur këtë ide (Video)

24/05/2019

Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka kritikuar veprimin e deputetëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes për largim nga salla kur po kërkohej vota ... Read More

Kjo është ‘kritika’ që mori Gashi pasi bëri tatuazhin për Kosovën

14/05/2019

19:18 | 14 Maj 2019 19:18 | 14 Maj 2019 Gashin e kanë ‘kritikuar’ ndjekësit pranë fotos ku tregon tatuazhin për Kosovën. Reperi Gashi mbrëmë ... Read More

Pacolli thotë se Thaçi po i mashtron shqiptarët e Luginës me idenë e tij për bashkimin me Kosovën

08/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, sipas deputetes, Thaçi po bën lojëra me ... Read More

Dani Alves tradhton Neymarin: Nuk e miratoj atë që bëri

01/05/2019

Bashkëlojtari i Neymar, Dani Alves ka kritikuar sjelljet e shokut të tij, pas humbjes 3:2* ndaj Rennes në finalen e Kupës së Francës. PSG u ... Read More

Vjosa Osmani reagon pas përplasjes së presidentit Thaçi me deputetët

26/04/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kritikuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, pas debatit që ka zhvilluar sot me deputetët e kuvendit ... Read More

Tifozi i Arsenalit ‘dëshmon’ se Mustafi është më i mirë se Van Dijk

24/04/2019

Shkodran Mustafi është duke u kritikuar jashtë mase në këtë sezon te Arsenal. Shkodran Mustafi bëri disa gabime në ndeshjet e këtij sezoni, duke u ... Read More

Kurti: Thaçi dhe Haradinaj i kanë punësuar njerëzit me listë të dasmave të tyre

06/04/2019

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kritikuar edhe një herë qeverisjen e Ramush Haradinajt. Thotë se zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e reja ... Read More

“Nëse do të kishim fituar në Brazil, çdo gjë do të ishte ndryshe sot”

30/03/2019

Messi mendon se mediat në Argjentinë janë duke e kritikuar atë dhe futbollistët tjerë më shumë se që duhet.Pas dështimit në Brazil në finale të ... Read More

Arianit Koci: Mbyllja e lojërave të fatit, shkelje e rëndë e të drejtave pronësore (Video)

28/03/2019

Avokati Arianit Koci, ka kritikuar vendimin e Kuvendit për ndalimin e lojërave të fatit në Kosovë. Koci, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More