Tag: Kryeministri

Haradinaj: Së bashku me Batalionin “Atlantiku” duhet t’i tregojmë botës çfarë ka bërë Serbia në Kosovë

19/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në akademinë për 20 vjetorin e themelimit të Batalionit “Atlantiku”, ka thënë se historia e Kosovës është më e begat ... Read More

Haradinaj mirëpret Samitin e Berlinit: Mundësi për këmbimin e pikëpamjeve rreth sfidave që e rëndojnë Ballkanin Perëndimor

18/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se mirëpret takimin e nivelit të lartë joformal i cili do të mbahet më 29 prill në Berlin, ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

Haradinaj: Batalioni “Atlantiku”, gurthemel i lirisë

18/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim delegacionin e Batalionit “Atlantiku”. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se“Batalioni Atlantiku” është tregimi ... Read More

Haradinaj nderon dëshmorët e Prishtinës

18/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit, dhe të varrezat e dëshmorëve në Velani, transmeton Telegrafi. Ai, ka thënë ... Read More

Haradinaj e Ahmeti vizitojnë varrezat e dëshmorëve në Prishtinë

18/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me kryetarin e komunës, Shpend Ahmeti kanë vizituar sot varrezat e dëshmorëve në Velani. Familjarët e dëshmorëve të ... Read More

Krasniqi: Kryeministër rriteni pagën minimale, po ta kishit këtë pagë edhe ju do të iknit nga Kosova

17/04/2019

Deputeti nga Partia Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, që ta rris pagën minimale në vend. Krasniqi përmes një video ... Read More

Haradinaj arsyeton propozimin e tij për katedralen e Notre Dame: Një gjest si shenjë falënderimi

17/04/2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj arsyetoi propozimin e tij për mbështetje financiare për rindërtimin e Katedrales Notre Dame në Paris. Haradinaj në një konferencë për ... Read More

Haradinaj: I trishtuar për zjarrin që përfshiu gjatë ditës së sotme, monumentin 850-vjeçar të qytetërimit

15/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është i trishtuar për zjarrin që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris. Haradinaj në një status në ... Read More

Haradinaj: Qeveria e vendit do të jetë partner në fuqizimin e rolit të gruas në shoqëri

15/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e vendit do të jetë partner në fuqizimin e rolit të gruas në shoqëri. Haradinaj në ... Read More

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

15/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka ... Read More

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

15/04/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se sot po ... Read More