Tag: Kryeministrisë

Tiranë: Protestës i bashkohen Basha dhe Kryemadhi

25/05/2019

E plotësuar: Mbështetësit e opozitës shqiptare janë mbledhur para objektit të Kryeministrisë në Tiranë. Protestës i bashkohen edhe dy krerët e opozitës, Lulzim Basha i ... Read More

Kimistët ushtarakë: Bombat molotov, të afta të vrasin njerëz

14/05/2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi, me profesion kimist ushtarak, tregon se bombat molotov ... Read More

Opozita kthehet sërish në protestë para Kryeministrisë: Rama IK!

13/05/2019

Opozita në Shqipëri pritet të kthehet sërish në protestë para Kryeministrisë në orën 18:30 të pasdites së sotme. Vendimi për mbajtjen e të pestës protestë ... Read More

Tiranë, protestuesit hedhin koktej molotovi drejt Kryeministrisë

11/05/2019

Protestuesit e opozitës shqiptare kanë hedhur koktej molotovi ndaj Kryeministrisë dhe Kuvendit. Menjëherë pasi u grumbulluan përpara objektit të Kryeministrisë, ata nisën ta godisnin me ... Read More

Urinoi në derën e Kryeministrisë, arrestohet nga policia

17/04/2019

Ka përfunduar në pranga personi që urinoi te dera e Kryeministrisë gjatë protestës së opozitës, të shtunën pasdite. I riu Florian Marku nga Shkodra u ... Read More

Basha: S’ka kompromis me qeverinë e krimit

13/04/2019

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha iu bashkua protestës para kryeministrisë rreth orës 18:35, ndërsa më pas mbajti edhe një fjalim në drejtim të turmës ... Read More

Pritet të filloj protesta më e madhe e opozitës në Shqipëri

16/03/2019

Me mijëra protestues nga e gjithë Shqipëria, janë mbledhur sot përpara kryeministrisë, në Tiranë për të filluar protestën e organizuar nga opozita. Me këngë patriotike, ... Read More

Forma e veçantë e protestës: “S’ka Shqipëri, ka 3 tepsi” (Foto)

16/03/2019

Dilaver Nela është padyshim protestuesi më i veçantë, që ka mbërritur para kryeministrisë, ndërkohë që pritet të vijnë mijëra mbështetës të tjerë të opozitës. 54-vjeçari ... Read More

Sot protestohet në Tiranë, opozita kërkon dorëheqjen e Ramës

16/03/2019

Opozita e bashkuar në Shqipëri sot proteston përpara Kryeministrisë në Tiranë. Kjo është protesta e tyre e pestë në një muaj me kërkesën për dorëheqje ... Read More

“Surpriza” e studentëve për kryeministrin Edi Rama

07/01/2019

Studentët vijojnë protestën tyre para Kryeministrisë në Shqipëri, pas ndërprerjes së përkohshëm për shkak të festave të fundvitit dhe kthimit të tyre në shtëpi. Ata ... Read More

Protesta e studentëve, bojkotohet mësimi

07/01/2019

Studentët kanë nisu protestave, e cila pritet të kulmojë para Kryeministrisë së Shqipërisë. Teksa fillimisht ata janë grumbulluar në fakultetet përkatëse për të diskutuar edhe ... Read More

Më 7 janar studentët u rikthehen protestave masive në Shqipëri

04/01/2019

Studentët nuk do të ulen në auditore këtë fillimviti. Ata do ti kthehen sheshit të protestës përpara Kryeministrisë më datë 7 Janar ora 10:00. Në ... Read More