Tag: kryeministrit

Pas letrës së Ramës, Basha: Ne jemi populli i Evropës, qëndresë deri në fitoren e kësaj beteje

26/05/2019

Pas letrave të njëpasnjëshme të kryeministrit Edi Rama për kryetarin e PD, vjen reagimi i parë nga Lulzim Basha. Në një postim në rrjetin social ... Read More

Presidenca i përgjigjet Ramës e BE-së: Le të këndojnë ‘na fitorja në fitorje’

23/05/2019

Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje ... Read More

Rama këmbëngul për zgjedhje më 30 qershor

20/05/2019

Nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama është zhvilluar mbledhja e grupit parlamentar socialist. Top Channel mëson se fjala e kryeministrit është përqendruar ne zgjidhjet e ... Read More

Thaçi: Për 400 masakra në Kosovë nuk u dënua askush edhe pas 20 vitesh

14/05/2019

Në 20 vjetorin e masakrave në fshatrat Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është organizuar akademi përkujtimore. Presidenti i Kosovës, ... Read More

Haki Shatri reagon ndaj VV-së: Kosova ka borxh publik vetëm 17 për qind të GDP

12/05/2019

Këshilltari i kryeministrit, Haki Shatri, ka demantuar pohimet e Lëvizjes Vetëvendosje rreth rritjes së borxhit publik të Qeverisë së Ramush Haradinaj, duke thënë se Kosova ... Read More

Hoti: Haradinaj nuk ka guxuar nga PDK-ja ta përkrahë rezolutën e LDK-së në mbrojtje të sovranitetit Kosovës

09/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë LDK-ja i ka kërkuar kryeministrit Haradinaj që të mos shmanget nga detyrimi i tij kushtetues ... Read More

Haradinaj: Kosova e kishte dorëzuar sovranitetin në dialog

03/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se kur ka marrë postin e kryeministrit, Kosova nuk kishte sovranitet, pasi e kishte dorëzuar në tavolinën e bisedimeve ... Read More

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

03/05/2019

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat shumë qytetarëve që po presin para ... Read More

Sot nisin ditët e arbëreshëve në Kosovë

03/05/2019

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, nën patronazhin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, nga data 3 deri më 6 maj organizon “Ditët e Arbëreshëve ... Read More

Rama i reagon Haradinajt: Askush s’i ka bërë Ramushit presion në Berlin për të hequr taksën

01/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit ka deklaruar se  presidenti Hashim Thaçi ... Read More

Nitaj: Rama le t’i shohë problemet e tij të brendshme, para se t’i kërkojë Haradinajt heqjen e taksës

30/04/2019

Pas deklaratës së kryeministrit Ramush Haradinaj, se presidenti Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i kanë bërë presion në Berlin për heqjen e taksës, ... Read More

Samiti i Berlinit tërheq vërejtjen për një dakordim mes liderëve

30/04/2019

Mungesa e koordinimit dhe një gjuhe të përbashkët mes presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, po konsiderohet të jetë shkaktare e një dëmi të ... Read More