Tag: kryer

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhanpirja me këtë recetë

10/09/2019

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinwirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i limonit të athët (lime) është ... Read More

10 veprime të thjeshta por të vërtetuara se zgjasin jetën

01/08/2019

Shkencëtarët në Universitetin Stanford kanë kryer një studim që zbuloi disa nga sekretet që mund të na ndihmojnë të jetojmë deri në 95 vjeç.Disa rezultate ... Read More

Gjitha transferimet e skuadrave të Premierligës

24/07/2019

Tashmë, disa prej tyre kanë kryer një numër të madh të transferimeve, të cilat mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme: Arsenal Blerjet Gabriel Martinelli ... Read More

Shqipëria e pambrojtur nga hakerët

09/07/2019

Në Shqipëri ndihet mungesa e specialistëve të sigurisë kibernetike sipas një studimi të kryer nga Autoriteti Kombëtar për Certifikimin Elektronik dhe Sigurinë Kibernetike. “Ekspertë të ... Read More

Papastërtia e ndihmon shëndetin e njeriut

31/05/2019

Një hulumtim i kryer kohëve të fundit ka zbuluar se të jetuarit në papastërti mund të ndihmojë shëndetin e njeriut.Shkencëtarët kanë gjetur se një bakter ... Read More

Sa duhet të jetë shtypja e gjakut në bazë të moshës që keni

20/05/2019

Shumë hulumtime dhe debate janë kryer rreth temës së shtypjes së gjakut. Për të qenë të shëndetshëm, kontrollimi i shtypjes së gjakut është më se ... Read More

Rakiq: Zgjedhjet e sotme janë referendum për qytetarët e veriut

19/05/2019

Kandidati për kryetar të Komunës së veriut të Mitrovicës, Goran Rakiq, pasi ka kryer votimin në zgjedhjet e sotme të jashtëzakonshme, ka thënë se qytetarët ... Read More

Deputeti Igor Simiq i bindur se do të fitojnë kandidatët e Listës Serbe

19/05/2019

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, pasi ka kryer procesin e votimit për kryetar të Mitrovicës së veriut,  në një prononcim për media ka thënë ... Read More

Kontrollohet një lokal në Junik, arrestohet një person

18/05/2019

Policia e Kosovës ka kryer një bastisje të një lokali në rrugën Junik-Hereq, ku ka gjetur armën e tipit TT cal.7.62 dhe 72 fishek të ... Read More

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

16/05/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të ... Read More

Arrestohet i dyshuari që 30 vjet më parë kreu një vrasje në Deçan

10/05/2019

Është arrestuar një person, i cili dyshohet se ka kryer një vrasje 30 vite më parë në komunën e Deçanit. Siç njofton Prokuroria Themelore e ... Read More

Familjet shqiptare në mbijetesë, 63% me pak të ardhura në muaj

09/05/2019

Shpenzimet që i duhen një familjeje mesatare në muaj për të kryer një jetë dinjitoze, janë gati 50% më të larta sesa të ardhurat që ... Read More