Tag: Kryerjen

Të mbijetuarit e dhunës seksuale: Publikimi i pamjeve pa cenzurë, i ka rikthyer kujtimet e tmerrshme të luftës për shumë gra

16/05/2019

Pas publikimit në media dhe rrjetet sociale të fotografisë, e cila paraqet kryerjen e dhunimeve gjatë luftës në Kosovë, QKRMT ka pranuar shumë telefonata dhe ... Read More

Një modele si Adrola Dushi, shikojeni si i bën punët e shtëpisë

26/04/2019

Adrola Dushi tregohet e zonja edhe në kryerjen e punëve të shtëpisë. Modelja shqiptare, Adrola Dushi, është shumë e dashur për publikun për shkak të ... Read More

Arrestohet në Skenderaj një person i dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’

03/04/2019

Policia në Skenderaj ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘vrasje në tentativë’, transmeton Telegrafi. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur gjatë ... Read More

I dënuari për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha ftohet të dëshmojë në rigjykimin ndaj Enver Sekiraqës

30/03/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim ... Read More

Një person nën hetim për tentim vrasje

26/02/2019

26 Shkurt 2019 / 11:55 Prokuroria Publike ka urdhëruar kryerjen e hetimeve kundër një personi i cili është nën dyshimin se ka kryer vepër penale ... Read More

Dëshmia e zyrtarit policor: Ekziston dyshimi se shtytës kryesor për vrasjen e Triumf Rizës ishte Enver Sekiraqa

25/02/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, në seancën e së hënës ka dhënë ... Read More

Deputetët ankohen për mungesë hapësirash në Kuvend

27/05/2018

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë hapësira të mjaftueshme për kryerjen detyrave të tyre. Të paktën kështu deklaruan disa nga deputetët e Grupeve Parlamentare ... Read More

Policia gjatë 24 orëve arrestoj 28 persona, shqiptoi 1073 tiketa trafiku

28/03/2018

Policia e Kosovës gjatë 24 orëshit të fundit ka arrestuar 28 persona për kryerjen e veprave të ndryshme penale. Nga 28 personat e arrestuar 18 ... Read More

Maqedoni, stomatologët specialistë kërkojnë marrëveshje me FSSH-në

26/03/2018

Kryerjen e shërbimeve shëndetësore në llogari të shtetit, gjegjësisht përfshirje në rrjetin shëndetësor me çka do t’ju ofrojnë çmime më të lira pacientëve, kërkojnë stomatologët ... Read More