Tag: Kryesia

LDK: Dhuna e papranueshme, ata që nuk respektojnë rregullat, të tërhiqen nga gara

21/05/2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, gjatë mbledhjes që ka pasur sot ka diskutuar për procesin e zgjedhjeve të brendshme në këtë parti.  Duke përmendur ... Read More

Analistët të ndarë rreth asaj nëse Kosova duhet të krijojë Tribunalin për krimet serbe

14/05/2019

Kryesia e Kuvendit ka proceduar në Kuvend rezolutën për krijimin e një Tribunali për krimet që ka kryer Serbia në Kosovë. Kjo rezolutë pritet të ... Read More

Njohësit e çështjeve politike, krijimin e një tribunali ndërkombëtar ndaj Serbisë po e shohin si veprim politik (Video)

13/05/2019

Përkundër që Kryesia procedoi tutje, njohësit e çështjeve politike dhe të drejtësisë thonë se është e pamundur që të krijohet në tribunal ndërkombëtar për krimet ... Read More

Beqiri: Edhe pas 20 vjetësh nuk është zbardhur vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2019

Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë. Ismet Beqiri ... Read More

Kryesia e LDK-së mbajti mbledhje, u diskutua për takimin e Berlinit

01/05/2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka diskutuar për çështjet aktuale politike në vend në mbledhjen të cilën e kanë mbajtur dje. LDK-ja ka shprehur ... Read More

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

11/04/2019

Kryesia e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e 41 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për zbrazjen e Kosovës nga të ... Read More

Kuvendi nesër pritet të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me kompensimin e orëve të humbura

27/03/2019

Kryesia e Kuvendit nesër mbanë mbledhje për të caktuar seancë të jashtëzakonshme lidhur me kompensimin e orëve të humbura. Sipas njoftimit, mbledhja mbahet në orën ... Read More

Kryesia e LDK-së bënë homazhe tek varri i deputetit Nimon Alimusaj

25/03/2019

Kryesia e LDK-së dhe përfaqësues të degëve të LDK-së Deçan dhe Pejë, kanë bërë homazhe tek vari i deputetit të Kuvendit të Kosovës, Nimon Alimusaj, ... Read More

PSG e gatshme t’ia vazhdojë kontratën Thomas Tuchelit  

14/03/2019

PSG është eliminuar nga Liga e Kampionëve, por kryesia e klubit ka besim të madhe në trajnerin Thomas Tuchel. Parisienët edhe pse kishin fituar ndeshjen ... Read More

Akademi përkujtimore për Idriz Ajetin

01/03/2019

Kryesia e Klubit të Vendlindjes “Trojet” fton opinionin e gjerë, veçmas qytetarët e Medvegjës që jetojnë në Kosovë, në vendlindje dhe në diasporë, që të ... Read More

Kryesia e PD-së voton unanimisht djegien e mandateve

19/02/2019

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Pas mbledhjes, Lulzim Basha foli për mediat, duke thënë ... Read More

Akademik Idriz Ajeti varroset sot

13/02/2019

Kryesia e Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës njofton opinionin se për akademikun Idriz Ajeti do të mbahet mbledhje komemorative në orën 13:00. ... Read More