Tag: kryesorë

Njihuni me 5 efektet e specit djegës

10/11/2019

Ajo që e bën specin djegës kaq të vecantë është kapsaicina enzima kryesore e specit të kuq që i jep jo vetëm shijen karakteristike, por ... Read More

Olta Daku dekorohet me çmimin ‘Aktorja më e mirë’ në festivalin teatror ‘Othello’

09/11/2019

21:48 | 11/09/2019 Olta Daku është shpërblyer me çmimin kryesorë në ‘International Theater Festival’. Në festivalin “Othello” të mbajtur në Gostivar, aktorja e mirënjohur shqiptare ... Read More

Puna në zyrë ka efekt të tmerrshëm në trupin e njeriut, kështu mund të dukeni pas disa vjetësh!

24/10/2019

Miliona punonjës të zyrave janë në rrezik të vuajnë nga problemet kryesore shëndetësore, përfshirë shpinën, krahët e shumë pjesë të tjera të trupit. Për të ... Read More

Pastron mëlçinë, shëron pankreasin, nxjerr jashtë gurët nga veshkat: Do t’jua shpëtojë jetën!

24/10/2019

Pastroni trupin nga helmet dhe zvogëloni fryrjen me vetëm një filxhan çajPërbërja kryesore e kësaj pijeje është koriandra Koriandra është e njohur edhe si majdanoz ... Read More

Doni të dobësoheni? Pini ujë me limon për 14 ditë

23/10/2019

Shtyllat kryesore të misionit për rënien nga pesha janë: ushqyerja e shëndetshme dhe aktiviteti fizik. Nëpërmjet tyre, rënia nga pesha është e shëndetshme dhe nuk ... Read More

Bëni këto 5 ndryshime në jetën tuaj për të ulur rrezikun e prekjes nga këto sëmundje

23/10/2019

Sipas raporteve të fundit, sëmundjet e zemrës janë një ndër shkaktarët kryesorë të vdekjeve në ShBA. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, të paktën 17.5 milion ... Read More

A keni lëkurë të yndyrshme në regjionin e hundës dhe ballit? Provoni këta përbërës shtëpiakë

17/10/2019

Disa nga faktorët kryesorë, që e shkaktojnë yndyrën e tepërt në fytyrë është sebumi, pluhuri dhe produktet kozmetike. Femrat, të cilat përballen me këtë problem ... Read More

Veshjet vjeshtore të cilat u rrinë perfekt damave me forma të theksuara!

23/09/2019

Porosia kryesore e kësaj jave të modës në Nju-Jork ishte, trupi femëror është tepër i bukur pa marrë parasysh numrin e kilogramëve dhe formën e ... Read More

Miliona gra nuk e dijnë se djersitja e tepërt është shenjë e kësaj sëmundjeje

12/09/2019

Miliona gra mund të mos jenë të vetëdijshme se djersitja e tepërt është një nga simptomat kryesore të një sulmi në zemër.  Hulumtimet kanë treguar ... Read More

A e keni ditur pse ka kaq pak majtakë në botë?

31/08/2019

Dhe kjo cilësi vjen edhe me disa fakte befasuese! Por, pyetja kryesore është se pse ndodh kjo. Pse disa njerëz bëhen majtakë? Pozita e foshnjës ... Read More

A keni shije të keqe në gojë? Mund të keni këto probleme shëndetësore

29/08/2019

Disa nga arsyet kryesore që ju keni shije të keqe në gojë janë:Infeksionet– Nëse keni shije të keqe në gojë, atëherë ju mund të jeni ... Read More

Humb 12 kg në 1 muaj! Provoni këtë dietë ruse që nuk do ju zhgënjejë

13/08/2019

Ajo quhet Ruse dhe ndihmon të humbi peshë ne 1 muaj, rreth 12 kilogramë.Parimet kryesore të dietës ruse janë: Jini të vetëdijshme për kaloritë, por ... Read More