Tag: kryetarit

Në 20 vjetorin e rënies nderohet dëshmori Mustafë Haxhiu

28/05/2019

Nën organizimin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, sot bëhen homazhe në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit, Mustafë Haxhiu. Homazhet bëhen në Kompleksin Memorial ... Read More

Thaçi i përgjigjet Mustafës, e fton të bëhen bashkë në misionin e bashkimit kombëtar

26/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në këshillat e këtij të fundit për Presidentin, të bëra të shtunën. ... Read More

Nasim Haradinaj e quan farsë nismën për themelimin e Tribunalit për krimet serbe

26/05/2019

Nisma e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtar për krimet serbe në Kosovë, po shihet si hap i vonuar, por i ... Read More

Paralajmërimi i Listës Serbe për dorëheqjen e kryetarëve – reagime të ashpra nga pozita dhe opozita

24/05/2019

Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili ... Read More

Kurti: Veseli nuk e ka hallin e Tribunalit që na mungon por të atij Special që e kemi tepricë

20/05/2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se ideja e kryetarit të Kuvendit, Kadri Vesleli, për Tribunal ka të bëjë me Gjykatën Speciale dhe ... Read More

Malisheva përkujton Rifat Berishën me vëllezër në 70 vjetorin e rënies

17/05/2019

Në fshatin Berishë të Komunës së Malishevës, nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Ragip Begaj, është mbajtur tubim përkujtimor, me rastin e 70 vjetorit të ... Read More

Thaçi: Formimi i komisionit për Tribunalin, puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi

16/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se ... Read More

Haradinaj e Thaçi lënë anash akuzat ndaj njëri-tjetrit, i bashkon iftari

13/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shtruar sonte një iftar për nder të kryetarit myftiut Naim Tërnava dhe bashkëpunëtorëve të tij, e aty, përveç anëtarëve të kabinetit ... Read More

Lladrovci e quan të vonuar iniciativën për Tribunal për gjykimin e krimeve serbe

12/05/2019

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka folur për iniciativën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për themelimin e një Gjykate apo Tribunali për ... Read More

LDK dhe VV kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin

10/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) i kanë dorëzuar kryetarit të Kuvendit dhe Kryesisë kërkesën për një seancë të jashtëzakonshme për të martën. ... Read More

Në Malishevë vazhdon zbatimi i masave parandaluese ndaj rriqrave

06/05/2019

Nën drejtimin e Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, është mbajtur mbledhja e rregullt e Këshillit të Drejtorëve, ku drejtorët e drejtorive komunale, kanë ... Read More

Vajza e kryetarit të Gjilanit vazhdon me pozat provokuese

18/04/2019

Kënga Haziri po vazhdon të rrëmbejë vëmendjen e publikut. Vajza e kryetarit të Gjilanit, është mjaft aktive dhe e ndjekur nga fansat në rrjetet më ... Read More