Tag: kryetarja

Vjosa Osmani kështu dukej si maturante

20/10/2020

Kështu dukej Vjosa Osmani si maturante. Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka ndryshuar shumë që nga vitet e adoleshencës. Ajo sikurse ishte praktikë në përfundim ... Read More

Monika Kryemadhi bën hasude, Brisida Shehaj shpërndan foto dhe bën gabimin në tekst

26/08/2020

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përfituar nga ditët e saj tëpushimit për të qëndruar më gjatë në kuzhinë. Kryearja e LSI është fotografuar teksa ... Read More

Jeta e Monika Kryemadhit në izolim/ Pasi lan enët bën pompa tek lavamani

24/03/2020

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi së fundmi është bërë pjesë e një sfide në rrjetin social “Instagram”. Në një video të postuar ... Read More

Kryemadhi: Pjesa më e madhe e komisionerëve të LSI-së do të jenë gra

21/05/2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i ka bërë thirrje sot nënave dhe vajzave nga takimi me Lëvizjen e Gruas për Integrim, që të bashkohen të ... Read More

Kryetarja e KQZ-së tregon çka do të ndodhë me votat e atyre që votuan me letërnjoftime të Serbisë

19/05/2019

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e dytë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është ... Read More

Daka: Deri në orën 11:00 në komunat veriore kanë votuar 9,361 qytetarë

19/05/2019

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke ... Read More

Kryemadhi: Rama e banda e tij do mbajnë përgjegjësi për dhunën ndaj Dollapit

12/05/2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me dhunën e ushtruar ndaj sekretarit organizativ të PD, Sait Dollapi nga ... Read More

Mimoza Kusari-Lila: Kam përafrim me Lëvizjen Vetëvendosje (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se me Ilir Dedën kanë dallime sa i përket mënyrës së bashkëpunimit me subjektet e tjera politike. Kusari-Lila, ... Read More

Kusari-Lila: Sa të jetë Thaçi përgjegjës për dialogun, ideja e ndryshimit të kufijve nuk është e vdekur (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se te lidershipi mbarëshqiptarë janë krijuar dy blloqe të mëdha në raport me ndryshimin e kufijve. Kusari-Lila, në ... Read More

Daka: Partitë politike nuk kanë vullnet për ndryshim të sistemit zgjedhor (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se përmirësimi i sistemit zgjedhor do të ndihmonte KZQ-në në shumë aspekte, por sipas saj ... Read More

Daka: Gati për zgjedhjet në veri, OSBE nuk do të ketë rol ekzekutiv (Video)

06/05/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se OSBE-ja nuk do të ketë rol ekzekutiv në zgjedhjet e pjesshme lokale të 19 ... Read More

KQZ-ja miratoi dizajnin e fletëvotimeve për zgjedhjet e 19 majit

03/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. Në këtë mbledhje, KQZ mori disa vendime në kuadër të procesit ... Read More