Tag: Krzysztof

Milan e vendos në shitje yllin kryesor të skuadrës

26/11/2019

09:43 | 11/26/2019 Milan janë duke u përgatitur për të shitur Krzysztof Piatek, për të financuar një transferim të mundshëm të Zlatan Ibrahimovic. ‘Calciomercato’ raporton ... Read More

Milani merr vendim për të ardhmen e Piatek

16/05/2019

13:34 | 16 Maj 2019 13:34 | 16 Maj 2019 Transferimi i Krzysztof Piatek në janar nga Milan ishte më i qëlluari për ‘Rossonerët’ në ... Read More

Barazohet rezultati në ndeshjen Juventus – Milan

06/04/2019

Është barazuar rezultati në super ndeshjen mes Juventus dhe Milan. Pas goli të shënuar nga Krzysztof Piatek, u desh të kalojnë disa minuta për të ... Read More

Piatek: Kur isha fëmijë, adhuroja Arsenalin

14/03/2019

Sulmuesi i Milanit, Krzysztof Piatek ka pranuar se ka qenë tifozë i Arsenalit kur ishte vetëm një fëmijë. Pak dihet për të kaluarën e polakut ... Read More

Piatek në top formë, nuk harrohet vetëm Higuain, por edhe Cutrone

25/02/2019

Krzysztof Piatek është kthyer në lider te Milani, pasi që ka shënuar shtatë gola në gjashtë ndeshje. Kjo ka bërë që ta harrohet Gonzalo Higuian ... Read More

Piatek: Nuk e kam pritur një fillim të tillë, dua të shënoj në çdo ndeshje

17/02/2019

Sulmuesi i Milanit, Krzysztof Piatek, i lumtur me paraqitjet e mira me fanellën kuqezi, por thotë se dëshiron më shumë shumë. Polaku ka shënuar gjashtë ... Read More

Galliani: Piatek dhe Paqueta si Sheva dhe Kaka

13/02/2019

Adriano Galliani beson se Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta do të kenë një të ardhme të ndritur te Milani. Ish-drejtori i kuqezinjve ka krahasuar dyshen ... Read More

Piatek i mahnitur nga atmosfera si lojtar i Milanit

05/02/2019

Krzysztof Piatek është sensacioni i sezonit 2018/19 në Serie A, por edhe në ligat e mëdha evropiane. Polaku ishte thjesht fantastik në gjysmën e parë ... Read More

Piatek pas golave me Napolin: Ju thash që kisha lindur gati

30/01/2019

Krzysztof Piatek nuk është i befasuar nga debutimi i tij i bujshëm me Milanit uku shënoi dy herë kundër Napolit . Ish-sulmuesi i Genoas e ... Read More

Të martën kompletohet transferimi i Piatek te Milani?

21/01/2019

Sulmuesi i Genoas, Krzysztof Piatek thuhet se do të përfundojë transferimin e tij te Milani gjatë ditës së martë. Ditëve të fundit është përfolur shumë ... Read More

Drejtori i Genoas, Perinetti: Pas ndeshjes me Milanin do të takohemi për Piatekin

21/01/2019

Drejtori i Genoas, Giorgio Perinetti, ka konfirmuar se do të ketë bisedime me Milanin për Krzysztof Piatek pas ndeshjes së sotme (e hënë). Italiani me ... Read More

Zhvillimet e fundit për marrëveshjet Higuain dhe Piatek, gjithçka shtyhet për të martën

19/01/2019

Milani pritet të nënshkruajë me Krzysztof Piatekun nga Genoa për 35 milionë euro plus bonuse, ku përfshihet Alen Halilovic, por jo Andrea Bertolacci. Sot (e ... Read More