Tag: kthyer

Jahjaga: E vërteta mbi skandalin e djeshëm të zbardhet sa më parë, kryesit e këtij manipulimi të marrin dënimin

17/05/2019

Ish Presidentija e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se dje dhe sot është kthyer mbrapsht i tërë angazhimi i bërë për t’u ofruar të mbijetuarve ... Read More

Naser Rafuna në ‘lulet e rinisë’, publikohet foto e vjetër e aktorit 

16/05/2019

10:56 | 16 Maj 2019 10:56 | 16 Maj 2019 Naser Rafuna është kthyer në kohë. Aktori i njohur shqiptar, Nafer Rafuna, është kthyer në ... Read More

Ndikimi rus për Ballkanin jashtë BE-së

10/05/2019

Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe në Ballkanin ... Read More

Mourinho tregon si e kishte “burgosur” Messin në vitin 2010 në ndeshjen Inter – Barca

07/05/2019

19:04 | 7 Maj 2019 19:04 | 7 Maj 2019 Jose Mourinho është kthyer të tregojë se si në prill të vitit 2010 kishte arritur ... Read More

Kompany tregon se çfarë mendoi para gjuajtjes që solli golin e karrierës për të

06/05/2019

23:34 | 6 Maj 2019 23:34 | 6 Maj 2019 Vincent Kompany është kthyer në njeriun e mbrëmjes, falë golit që shënoi në ndeshjen e ... Read More

Kjo është lista e 110 kosovarëve të krhyer nga Siria, ndër ta edhe 4 ‘xhihadistë’

06/05/2019

110 kosovarë janë kthyer afër dy javë më parë nga Siria në Kosovë, ku kishin qenë të përfshirë në konfliktet civile në Siri dhe Irak. ... Read More

S’kanë të ndalur problemet për Unitedin, legjenda e klubit refuzon postin e drejtorit teknik

06/05/2019

10:10 | 6 Maj 2019 10:10 | 6 Maj 2019 Shpresat e Manchester United për ta kthyer Edwin van Der Sar janë shuar ‘Djajtë e ... Read More

Veseli lajmërohet nga Prishtina: Nuk kam qenë në Hagë, as nuk jam i ftuar atje

04/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së Kadri Veseli është kthyer mbrëmë në Kosovë, kurse mëngjesin e së shtunës ai është parë në ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

03/05/2019

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat shumë qytetarëve që po presin para ... Read More

Prokuroria heton tre kosovarë, dyshohet se iu bashkuan IS-it kur ishin të mitur

30/04/2019

Dy gra dhe një burrë, të cilët janë në mesin e 110 kosovarëve të kthyer nga Siria, kanë qenë të mitur në kohën kur dyshohet ... Read More

Chamberlain flet për rikthimin e tij: Është ndjenja më e mirë e këtij viti

28/04/2019

Ylli i Liverpool, Alex Oxlade Chamberlain, është kthyer më në fund nga lëndimi i tij i gjatë që e mbajti jashtë fushave për thuajse një ... Read More