Tag: kualifikimin

Griezmann: Ja pse u largova nga Atletico

13/12/2019

23:50 | 12/12/2019 Në një intervistë për UEFA TV, pasi që Barcelona siguroi kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, Griezmann ka folur rreth ... Read More

Tottenham eliminoi Ajaxin, ja çfarë ka bërë Modric pas ndeshjes në Amsterdam

09/05/2019

10:54 | 9 Maj 2019 10:54 | 9 Maj 2019 Luka Modric ka uruar ish ekipin e tij, Tottenham Hotspur për kualifikimin në finalen e ... Read More

Xhaka ka një lajm të keq për tifozët e Arsenalit

29/04/2019

Granit Xhaka ka pranuar se Arsenal e ka të vështirë kualifikimin për në Ligën e Kampionëve. Granit Xhaka është i brengosur për formën e dobët ... Read More

Juventus – Ajax, befasi në formacionet e të dy skuadrave

16/04/2019

Juventus do ta kërkojë sonte në Allianz Stadium kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus do të përballet sot (e marte) me Ajaxin ... Read More

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve – Dominojnë lojtarët e Juventusit e Manchester Cityt

14/03/2019

Liga e Kampionëve mbyllur fazën e 1/8 me tetë klube që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale. Përveç paraqitjeve spektakolare të skuadrave, kishte edhe paraqitje ... Read More

Simeone komenton gjestin e CR7: Ai është më i miri në botë – me veprimin e tij, ashtu si unë, ka treguar karakter

13/03/2019

Cristiano Ronaldo ishte vendimtar në rikthimin e Juventusit dhe kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Superylli portugez shënoi het-trik dhe e dërgoi skuadrën e ... Read More

Solskjaer i ka shfrytëzuar xhirimet e CR7 dhe Rooneyt për frymëzimin e lojtarëve të Unitedit për fitoren ndaj Arsenalit

26/01/2019

Manchester Unitedi e ka siguruar kualifikimin në raundin e pestë të Kupës FA, pas fitores prej 3-1 kundër Arsenalit në stadiumin Emirates. Kjo ishte fitorja ... Read More