Tag: kudo

Rreziku i të fjeturit me telefon ndezur

04/08/2019

Smartfonët ose telefonat inteligjentë janë kthyer në aparate të domosdoshme për ne. Shkojmë me ta kudo, madje edhe në tualet dhe sigurisht flemë me ta, ... Read More

Përgatiteni në shtëpi: Limonada me livando që i shëron dhimbjet e kokës dhe ankthin

24/05/2019

Është thuajse e pamundur ta shmangni stresin. Është kudo – në shtëpi, zyre dhe çdo herë që dilni. Ankthi është problem i zakonshëm këto ditë, ... Read More

Pse na zë gjumi kudo dhe në çdo kohë?

17/04/2019

Në fakt, është e kundërta. “Rënia në gjumi kudo dhe në çdo kohë, është një shenjë se nuk po flini sa duhet dhe se po ... Read More

Gjashtë shenja alarmante: Trupi juaj është pushtuar nga helmet ushqimore!

06/04/2019

Toksinat janë të pranishme kudo rreth nesh; në ajrin që thithim, ujin që pimë dhe ushqimin e përditshëm. Madje edhe telefoni juaj i shumëdëshiruar është ... Read More

Studenti kosovar, Emin Emini ndërton dhe programon pasqyrën e mençur (Video)

27/02/2019

Pasqyrat tradicionale kanë qenë gjithmonë tejet të nevojshme dhe të përdorshme kudo, por në kohën e evoluimit të teknologjisë, inovatorët e rinj kanë gjetur mënyra ... Read More

Natalie Portman kërkoi ndalimin e një personi që pretendon të jetë i lidhur telepatikisht me aktoren

22/02/2019

Natalie Portman ka raportuar në polici një person që po e ndiqte hap pas hapi kudo që shkonte. Madje, mashkulli misterioz u shfaq para shtëpisë ... Read More

“Prindërit e mi u larguan nga Shqipëria dhe jetuam në një kishë në Paris” – rrëfimi i shqiptares Ava Max për jetën e vështirë në fëmijëri

31/01/2019

Emri i saj po përmendet kudo, këngëtarja Ava Max është kthyer së fundmi në epiqendrën e mediave, e aq më tepër atyre shqiptare të cilat ... Read More

Thaçi në Davos: Kosova është shtet i ri, por me potenciale të mëdha

24/01/2019

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Kosova është me fat që ka miq dhe gjen dyer të hapura kudo në forumet më të rëndësishme botërore. ... Read More

Banka Qendrore Evropiane, çfarë do të ndodhë këtë vit?

15/01/2019

15 Janar 2019 / 17:42 Bankat qendrore kudo në botë hyjnë në vitin e ri nën presionin e investitorëve për të rishqyrtuar sa agresive mund ... Read More

Haradinaj- xhudistëve: Do t’i marrim përsipër obligimet tona ndaj juve

29/11/2018

Kosova ka shumë vajza e djem të suksesshëm që po na bëjnë krenarë kudo në botë. Xhudistët tanë kanë arritur kulmin me medalje botërore dhe ... Read More

Kënga e re nga Dua Lipa dhe Silk City bëhet e disponueshme tani edhe për Kosovën

10/09/2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, i bën kudo krenarë shqiptarët me suksesin e saj. Pak ditë më parë, ajo solli bashkëpunimin e saj ... Read More

Fantastike: Alberobello, qyteti unik që i ka mbijetuar kohës

25/08/2018

Rrugëtimi në një qytet të mrekullueshëm turistik ishte si një ëndërr. Kudo që shkoje sytë shihnin vetëm ngjyrën e bardhë, që njëherazi simbolizon paqen. Ky ... Read More