Tag: kufirin

Mësuesit braktisën shkollën, polici u mëson nxënësve matematikë

11/09/2019

Një oficer policie në kufirin e Kenias dhe Etiopisë ka lënë armën e tij për t’i mësuar matematikë nxënësve të klasës së pestë. Ai mori ... Read More

Spasovski: Situata në kufirin jugor, e qetë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T14:30:41+02:00 Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski e cilëson si të qetë situatën në kufirin me Greqinë, pas tensioneve për shkak të lajmeve të rreme ... Read More

Situata me emigrantët në kufirin me Greqinë, e qetë

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T15:31:46+02:00 Vendi është e gatshme të përballet me një krizë të mundshme me emigrantët në kufirin jugor tha Ministrja e mbrojtjes, Radmilla Shekerinska. Ajo ... Read More

Shekerinska: Po ndiqet gjendja në kufirin jugor, jemi të përgatitur

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T13:43:36+02:00 Po e ndjekim gjendjen me emigrantët në kufirin jugor, jemi të përgatitur të përballemi edhe me rritje të presionit, deklaroi sot zëvendëskryeministrja dhe ... Read More

DW: Heqja e kufirit Kosovë-Shqipëri bashkim apo lehtësim i procedurave?

13/01/2019

Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim lehtësimin e procedurave të kalimit të njerëzve dhe mallrave. Më 29 dhjetor të ... Read More

Bashkimi i kontrollit kufitar, krijon radhë të gjata në pikën Morinë – Kukës

04/01/2019

Edhe pas marrëveshjes për vetëm një ndalim të qytetarëve në kufirin Kosovë – Shqipëri radhët vijojnë të jenë të gjata, por edhe kontrollet bëhen nga ... Read More

Vendoset gurthemeli për kufirin Bellanoc-Stançiq

11/06/2018

11 June 2018 / 16:44 Hidhet gur-themeli për kufirin Bellanoc-Stançiq mes Maqedonisë dhe Kosovës. Edhe pse nuk dihet afati konkret kur pritet të përfundojë objekti ... Read More

Policia përgatitet për valë të mundshme emigrantësh

19/04/2018

19 April 2018 / 15:24 Intensifikohen kontrollet në kufirin jugor me Greqinë për shkak të zhvillimeve të fundit në Siri dhe rrezikut të rritjes së ... Read More