Tag: Kufitare

Nëse shkoni në Austri ose në Gjermani, përgatituni për kontrolle

09/10/2019

Pas vendimit të Gjermanisë për të shtrirë kontrollet kufitare në Austri edhe për 6 muaj, Vjena vendosi të mbante kontrollet në kufi me Slloveninë dhe ... Read More

Pritje vetëm në pikë-kalimin kufitar në Merdare

28/04/2019

Mëngjesin e sotëm, në pikë-kalimet kufitare me Serbinë, pritje janë regjistruar vetëm në Merdare. Sipas matjeve të bëra sot në orën 07:55 nga Qendra Kombëtare ... Read More

Krijohen kolona të gjata në pikat kufitarë Hani i Elezit dhe Merdare

16/04/2019

Në pikat kufitare Hani i Elezit dhe në Merdare, qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata Sipas njoftimit të Qendrës Kombëtare ... Read More

Kërkohej nga Interpoli zviceran, shtetasi shqiptar arrestohet në Bllacë

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T11:04:47+02:00 Dje në ora 16:00, në pikën kufitare të Bllacës, është privuar nga liria personi A.E. (24), shtetas i Shqipërisë. A.E. është arrestuar në ... Read More

Bulliqi: Faktografia tregon se kufiri me Malin e Zi ka lëvizur në dëm të Kosovës, Qeveria do t’i hapë rrugë korrigjimit të tij (Video)

21/03/2019

Komisioni Shtetëror për Mirëmbajtjen e Kufirit thotë se vija kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi, ka lëvizur në dëm të vendit tonë, në bazë ... Read More

Pikë e re kufitare me Greqinë në rajonin e Prespës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 15:04 Maqedonia e Veriut dhe Greqia do të kenë pikë të re kufitare edhe atë në “Markova Noga” në rajonin e ... Read More

Arrestohen 6 inspektorë policie në Durrës për ryshfet

03/03/2019

Gjashtë inspektorë të policisë kufitare në Durrës janë arrestuar nga forcat e Shërbimit të Brendshëm nën akuzën e korrupsionit. Në kuadër të operacionit të koduar ... Read More

Fillon zbatimi i emrit Republika e Maqedonisë së Veriut

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 11:40 Tabelat kufitare me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut për tre ditë, targa të reja për vetura për katër muaj, ... Read More

Kthehen pritjet e gjata në Merdare

12/01/2019

Përkundër temperaturave të ftohta, mërgimtarët po detyrohen të presin me orë të tëra në pikën kufitare në Merdare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet për ... Read More

Bie fluksi në pikat e kalimit kufitar, pritjet në Merdare e te Dheu i Bardhë deri në 15 minuta

07/01/2019

Pritjet në pikat kufitare të Kosovës me Serbinë mëngjesin e sotëm kanë qenë të shkurta, në vetëm 15 minuta për dallim nga ditët e fundit ... Read More

Kolona të gjata në pikë-kalimet kufitare, në Merdar mbi gjashtë orë pritje

06/01/2019

Në pikë-kalimet kufitare të Kosovës me Serbinë edhe mëngjesin e kësaj të diele kanë vazhduar pritjet e gjata, si pasojë e fluksit të madh të ... Read More

Pritje e kolona edhe në kufi mes Maqedonisë dhe Kosovës

05/01/2019

5 Janar 2019 / 13:47 Pikat kufitare në Kosovë të bllokuara nga pritjet e kolonat. Përveç kolonave dhe pritjeve të pikat kufitare te Dheu i ... Read More