Tag: kujdesi

Çfarë s’duhet të bëni kurrë me stomakun bosh

14/08/2019

Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes. Mënyra e të ushqyerit dhe kujdesi që duhet të tregojmë me gjërat që konsumojmë ose ... Read More

Simptomat e shëndetit mendor që asnjëherë nuk duhet t’i injoroni

10/04/2019

Kujdesi për shëndetin mendor është po aq i rëndësishëm sa ushtrimet fizike. Psikologia Anita Sanz, në platformën “Quora” ka ndarë me përdoruesit disa këshilla se ... Read More

Suplementet më të mira për sy: Vitamina vitale për mirëmbajtjen e shikimit

11/02/2019

Sytë janë shumë të rëndësishëm, ndërkaq mos kujdesi ndaj tyre mund të rezultojë në humbje të shikimit. Është e rëndësishme të bëni kontrolle të shpeshta ... Read More

Hapet salla e dytë e Kardiokirurgjisë

13/06/2018

Sot bëhet hapja e sallës së dytë të Kardiokirurgjisë dhe Kujdesi Intensiv i dytë i Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Në hapje ... Read More

Sir Alex Ferguson largohet nga kujdesi intensiv, shëndeti i tij drejt përmirësimit

09/05/2018

Ish-trajneri legjendar i Manchester United, Sir Alex Ferguson, është larguar nga kujdesi intensiv në Salford Royal Hospital ku ka qëndruar që prej të shtunës mbrëma ... Read More

Dua Lipa lëndohët në palestër gjatë stërvitjeve të boksit

05/04/2018

Superylli shqiptar, Dua Lipa, ka treguar edhe se kujdesi për vijat trupore mund të ketë pasoja. Dhe, gjatë punës së saj në palestër, Dua është ... Read More