Tag: Kujtim

Përurohet fusha ndihmëse në Shkugëz të Gjakovës

13/06/2019

20:27 | 06/13/2019 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë sot në inaugurimin e Fushës Sintetike të Futbollit në fshatin Shkugëz ... Read More

Gashi: Masakra në Lagjen e Trimave edhe një arsye se Tribunali për krimet serbe është i domosdoshëm

26/05/2019

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi në nderim të 27 martirëve të Lagjes së Trimave (Tusus) në Prizren, ka bërë homazhe dhe ka ... Read More

Gashi në Berlin: Kosova e përkushtuar në bashkëpunim rajonal në fushën e rinisë

20/05/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron për një vizitë zyrtarë në Gjermani. Në kuadër të kësaj vizite, Gashi në Berlin në ... Read More

1.5 milion euro për dy projekte të rëndësishme për Komunën e Gjakovës

15/05/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi dhe kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, nënshkruan sot dy memorandume bashkëpunimi për mbështetje financiare për ... Read More

Hapet ekspozita me fotografitë e gjenocidit serb të kryer ndaj shqiptarëve

09/05/2019

Në kujtim të Ditës së Evropës, Demokracia Studentore organizon ekspozitë ku prezantohet gjenocidi serb i kryer mbi popullatën civile në Kosovë. DS njofton se për ... Read More

Veseli: Muzeu i Historisë së Natyrës synon që të mbrojë dhe ruajë koleksionet e natyrës së Kosovës

07/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, së bashku me ministrin Kujtim Gashi kanë vënë gurthemelin e Muzeut të Historisë së Natyrës. Në një status ... Read More

Gashi: Kultura dhe trashëgimia jonë kulturore është pasaporta shqiptare që qarkullon në gjithë botën

03/05/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi,  mori pjesë në hapjen e festivalit “Hasi Jehon”, ky festival tradicional në jubileun e 30 të tij ... Read More

Gashi: Kualifikimi i hendbollistëve për Kampionatin Botëror, sukses historik

02/05/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe ... Read More

Kujtim Gashi në SHBA merr mbështetje të fuqishme të zyrtarëve të YMCA

30/04/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, gjatë vizitës në Çikago të ShBA-së ka marrë mbështetje të fuqishme të zyrtarëve më të lartë të ... Read More

Ministri Kujtim Gashi në SHBA merr mbështetje të fuqishme të zyrtarëve të YMCA

29/04/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi gjatë vizitës në Chicago të SHBA-së ka marr mbështetje të fuqishme të zyrtarëve më të lartë të ... Read More

Ministri Kujtim Gashi: Shqiptarët në Amerikë të bëjnë krenar me sukseset në punën e tyre

28/04/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron për vizitë zyrtare në SHBA. Ai gjatë kësaj vizite ka zhvilluar takime të shumta me ... Read More

Ministri Gashi udhëton në SHBA, për koordinim dhe thellim të bashkëpunimit në fushën e rinisë

25/04/2019

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në SHBA. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes faqes ... Read More