Tag: Kuka

Kuka: Tokio sivjet po më çmend, po më duket si ëndërr, tri medalje në Botëror

30/08/2019

14:23 | 30 Gusht 2019 Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendi, foto: arkiv 14:23 | 30 Gusht 2019 Trajneri Driton Kuka edhe sot ka arsye të ... Read More

Loriana Kuka e nis me fitore, prek çerekfinalen në Lojërat Evropiane të Minskut

24/06/2019

11:02 | 24 Qershor 2019 Loriana Kuka e nis me fitore, prek çerekfinalen në Lojërat Evropiane të Minskut 11:02 | 24 Qershor 2019 Xhudistja kosovare, ... Read More

Driton Kuka: Mbesa ime po e vazhdon ëndrrën që më mbeti në gjysmë

31/03/2019

Driton Kuka është krenar me Loriana Kukën.Loriana Kuka e ka fituar medaljen e artë në turneun e xhudos, Grand Prix, në Gjeorgji, pasi e mposhti ... Read More

Loriana Kuka në finale të Grand Prix, i siguron medalje Kosovës

31/03/2019

Loriana Kuka ia ka siguruar Kosovës edhe një medalje tjetër nga turneu i xhudos, Grand Prix, në Tbilisi, pasi e mposhti xhudisten franceze Estelle Posvite ... Read More

Loriana Kuka në gjysmëfinale të Grand Prix në Gjeorgji

31/03/2019

Loriana Kuka ka kaluar në gjysmëfinale të turneut të xhudos, Grand Prix, në Tbilisi, pasi e mposhti xhudisten holandeze Ilona Lucassen.Xhudistja kosovare e mundi Lucassen ... Read More

Loriana Kuka në çerekfinale të Tbilisi Grand Prix, pasi e mundi indianen Rani

31/03/2019

Loriana Kuka ka kaluar në çerekfinale të turneut të xhudos, Grand Prix, në Tbilisi, pasi e mposhti xhudisten iraniane Rani Rani.Xhudistja kosovare e mundi pa ... Read More

Loriana Kuka fiton medaljen e argjendtë në ‘Marrakech 2019’

10/03/2019

Loriana Kuka e ka fituar medaljen e argjendtë në Grand Prixin e xhudos ‘Marrakech 2019’ të Marokut. Xhudistja nga Kosova pësoi humbje në finale nga ... Read More

Loriana Kuka në finale të ‘Grand Prix Marrakech 2019’

10/03/2019

7 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Loriana Kuka është kualifikuar në finale të Grand Prixit të xhudos, i cili po mbahet në Marrakech ... Read More

Loriana mund kundërshtaren ruse dhe arrin në gjysmëfinale të ‘Tel Aviv 2019’

26/01/2019

Loriana Kuka e ka bërë hapin e radhës në garën për Çmimin e Madh në ‘Tel Aviv 2019’. Xhudistja nga Kosova ka triumfuar përballë ruses ... Read More

Driton Kuka: Të rinjtë si Majlinda po na bëjnë krenar çdo ditë e më shumë

25/01/2019

Trajneri i njohur i xhudos, Driton Kuka ka thurë elozhe për xhudisten pejane, Majlinda Kelmendi. Majlinda Kelmendi e ka filluar vitin 2019 si është më ... Read More