Tag: Kukësit

Foto/ E veshur me të gjëra dhe syze dielli, Fjolla Morina shkon në Gjykatë dhe s’do kamerat

22/09/2020

Këngëtarja Fjolla Morina është paraqitur në Gjykatën e Kukësit për t’u mësuar me masën e sigurisë. Seanca është shtyrë për në oren 13:00 teksa Prokuroria ... Read More

Rrëfimi i Kudusi Lames për Kosharen: E binda Azem Sylën ta shtynte sulmin për 24 orë (Video)

11/05/2019

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për herët të parë ka folur në lidhje me fillimin e Bejetës të Koshares. Lame thotë se ... Read More

Lame: Grupi ushtarak i Tahir Zemajt bëri probleme në Zonën e Dukagjinit (Video)

10/05/2019

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, ka thënë se Ramush Haradinaj duke i lëshuar vendin Tahir Zemajt në Zonën e Dukagjinit bëri shkelje ... Read More

Gjeneral Kudusi Lame: Një ministër shqiptar nuk pranoi të furnizonim me armë UÇK-në (Video)

10/05/2019

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, ka rrëfyer për sfidat që ekzistonin për të transportuar armë nga Shqipëria drejt Kosovës. Lame, në “Debat ... Read More

Faton Maloku pëson dëmtim të rëndë, humb sezonin me Kukësin

14/01/2019

Portieri i Kukësit, Faton Maloku ka pësuar dëmtim në tendinë dhe rrezikonte të mos paraqitet për një kohë të gjatë, shkaku së dëmtimi është i ... Read More

Vetëvritet në paraburgim 42-vjeçari në Kukës

03/01/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në paraburgimin e Kukësit ku një 42-vjeçar ka vrarë veten. Mësohet se viktima, identiteti i të cilit nuk bëhet ... Read More

Ndihmuan në arratisjen e serbit, gjashtë të arrestuar në Kukës

02/01/2019

Gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Kukësit, pasi dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë ndihmuar në arratisjen e një shtetasi serb, i cili ... Read More