Tag: Kumanova”

MPB me padi penale kundër 42-vjeçarit nga Kumanova

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:04:18+02:00 SPB-Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit R.M. (42) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar ... Read More

MPB me padi penale kundër 23-vjeçarit nga Kumanova

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T16:54:31+02:00 SPB-Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit S.M. (23) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar ... Read More

Padi penale për prodhim dhe shitje të drogës kundër 26-vjeçarit nga Kumanova

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T15:41:04+02:00 SPB Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit F.A. (26) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i ... Read More

Rasti i Almir Aliut përsëri në Prokurorinë e Lartë 

02/04/2019

S A 2019-04-02T14:42:11+02:00 Lënda për rastin e Almir Aliut nga Kumanova përsëri do të referohet në Prokurorinë e Lartë Publike. Gjykata Themelore e Kumanovës nuk ... Read More

Tetova, Kumanova, Manastiri dhe Shkupi në listën e qyteteve më të ndotura në botë

06/03/2019

6 Mars 2019 / 13:13 Tetova, Kumanova, Manastiri dhe Shkupi u gjenden në listën e qyteteve më të ndotura për vitin 2018, sipas analizës së ... Read More

Inspektorati Shtetëror i Ambientit Jetësor bleu me makinë të re

20/02/2019

karoq-social.jpg 20 Shkurt 2019 / 15:10 Kompania nga Kumanova “De Luks Auto” e shiti edhe një automobil për një institucion shtetëror. Inspektorati Shtetëror i Ambientit ... Read More

Babai i Almir Aliut: Dua drejtësi, jo mëshirë

23/01/2019

Familja e Almir Aliut nga Kumanova ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Apelit për kthimin e lëndës në rigjykim. Babai i Almirit, Sedat Aliu ka ... Read More

Arrestohet kërcënuesi i kryetarit të Kumanovës

25/09/2018

25 Shtator 2018 / 15:28 Dritan Sinani nga Kumanova dyshohet që më 22 shtator të ketë kërcënuar me jetë kryetarin e Kumanovës, Maksim Dimitrievski. Mëngjesin ... Read More

Gjendet i vdekur një kumanovar në Shkup

24/08/2018

24 August 2018 / 12:43 Një person nga Kumanova është gjetur i vdekur në afërsi të një pompe benzine në rrugën “Kej Dimitar Vllahov” në ... Read More

Kompania donatore e LSDM-së fitoi tender për makina

25/06/2018

25 June 2018 / 16:15 Kompania Deluks- Auto nga Kumanova, donatore e LSDM-së fitoi biznes të ri nga shteti. Pas furnizimit të policisë me 45 ... Read More