Tag: Kumanovës

Kërkohet lirimi i kosovarëve në rastin e Kumanovës, flasin familjarët e të burgosurve (Video)

09/05/2019

E në katër vjetorin e konfliktit të Kumanovës, në disa qytete të Kosovës, u protestua. Përmes këtyre protestave u kërkua që të lirohen kosovarët e ... Read More

Kumanovë, dalje e ulët e qytetarëve në votime

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:33:36+02:00 Dalja e ulët e qytetarëve është vërejtur në Komunën e Kumanovës dhe Likovës gjithashtu. Megjithatë procesi i votimit në këtë rajon zhvillohet pa ... Read More

“Almiri”, gjykata pranon si dëshmi ekspertizat pa licenca

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T15:15:27+02:00 Në rigjykimin për rastin e Almir Aliut, a po e përsërit Gjykata e Kumanovës vendimin skandaloz të shkallës së parë? “Gjykatësja në rastin ... Read More

Zjarre në Likovë dhe fshatin Zhivinje të Kumanovës

30/03/2019

Dy zjarre janë aktive në rajonin më të gjerë të Kumanovës, në fshatin Zhivinje dhe mbi Nikushtakun, informojnë kompetentët nga Njësia Territoriale e Zjarrfikësve. Në ... Read More

Normalizohet komunikacioni në autostradën Shkup-Kumanovë

09/03/2019

Nga NP “Rrugët e Maqedonisë” njoftojnë se komunikacioni në aksin rrugor nga Rafineria Milladinovci drejt Kumanovës është normalizuar. Ky aks rrugor ishte ndërprerë që nga ... Read More

Reparti infektiv ne Spitalin e Kumanovës, asnjë mjek në vendin e punës (video)

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 9:47 Ndonëse ora ka shënuar 09:00, në Repartin infektiv në Spitalin e Kumanovës asnjë mjek deri në këto momente nuk është ... Read More

Rigjykimi i rastit Almir Aliu, babai: Kërkojmë vetëm drejtësi

23/01/2019

23 Janar 2019 / 12:31 Gjykata Themelore e Kumanovës ka thirrur për 19 shkurt seancën për rigjykimin e rastit të Almir Aliut. Trupi gjykues do ... Read More

Ekskluzive: Rigjykimi për Almirin fillon më 19 shkurt

22/01/2019

22 Janar 2019 / 21:31 Gjykata Themelore e Kumanovës ka thirrur seancën e parë për rastin e Almirit pas kthimit të lëndës në rigjykim nga ... Read More

Kumanovë, dalja deri në orën 13:00 ka qenë 16,14 %

30/09/2018

30 Shtator 2018 / 14:16 Në 167 vendvotime qytetarët e Kumanovës po shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar në referendum. Sipas kryetarit komunal ... Read More

Kumanovë, qentë endacake vershojne rrugët

29/07/2018

29 July 2018 / 15:14 Qentë endacak kanë vërshuar rrugët e Kumanovës duke rrezikuar jetën e kalimtarëve për të siç thonë agresivitet që shfaqin jo ... Read More

Thaçi, në 19-vjetorin e Marrëveshjes së Kumanovës: Kosova storie suksesi

09/06/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 19 vjetorit të nënshkrimit të marrëveshjes së Kumanovës, ka shkruar se me ndihmën e shteteve mike, u ... Read More

19 vjet nga kapitullimi i forcave të Millosheviqit në Kosovë

09/06/2018

Sot bëhen 19 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilin iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria e ... Read More