Tag: kundër

Pacquiao dhe Mayweather takohen në Los Angeles, ndërkohë që vazhdojnë spekulimet për rimeçin e tyre

22/01/2019

Floyd Mayweather e shikoi nga afër triumfin e Manny Pacquiaos kundër Adrien Broner në fundjavën që lamë pas, ndërsa dy rivalët janë takuar sërish të ... Read More

Dënohet me pesë vite burg për pjesëmarrje në ISIS

22/01/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Krimeve të Rënda ka shpallur Aktgjykimin kundër të akuzuarit M.D për veprën penale Organizimi dhe Pjesëmarrja në grup ... Read More

Aktakuzë kundër shtatë të pandehurve për shpërndarje dhe blerje të narkotikëve

22/01/2019

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër, D.G, B.A, E.A, L.F për kryerjen e veprës penale “Blerja, posedimi, shpërndarja ... Read More

Ndërpriten masat kundër ndotjes së ajrit

22/01/2019

22 Janar 2019 / 12:39 Qeveria ka ndërprerë masat dhe rekomandimet kundër ndotjes enorme të ajrit, kjo vjen pasi niveli i grimcave PM10 është normalizuar. ... Read More

Në Britaninë e Madhe tanimë ka një ligj të ri – nëse fotografoni nën fundet e grave mund të dënoheni deri në dy vjet burg

21/01/2019

Një grua që nisi një fushatë kundër fotografimit nën fundet e grave ka thënë se “ia dolën” pasi legjislacioni u miratua për ta bërë atë ... Read More

Banorët e qendrës së Prishtinës protestojnë kundër zhurmës së kafiterive

21/01/2019

Banorët e qendrës së Prishtinës sot protestojnë kundër zhurmave të larta që u bëjnë kafiteritë deri në orët e vona të mbrëmjes. Banorja e kësaj ... Read More

Florentino e do Pochettinon dhe jo Mourinhon

19/01/2019

Florentino Perez është kundër rikthimit të Jose Mourinhos në klub. Presidenti i klubit mbretëror nuk preferon portugezin që fitoi La Ligan në Santiago Bernabeu. Kështu ... Read More

Klopp kritikon Bielsan për spiunimet e stërvitjeve: Stërvitjet nuk janë për njerëz tjerë

18/01/2019

Jurgen Klopp është shprehur hapur kundër Marcelo Bielsas pasi trajneri i Leeds United pranoi se ka spiunuar kundërshtarët e tij të deritanishëm në Championship. Bielsa ... Read More

Tregtarët e Bitpazarit kundër ligjit për liçencat

18/01/2019

18 Janar 2019 / 9:32 Tregtarët e Bitpazarit kundër ligjit për liçencat Tregtarët e Bitpazarit kanë dalë sot në mëngjes në protestë, kundër ligjit të ... Read More

Notat e lojtarëve: Juventus 1-0 Milan, Alex Sandro me vlerësim të lartë

16/01/2019

Juventusi fitoi Superkupën e tetë të Italisë pas fitores prej 1-0 kundër Milanit. Paraqitja e Zonjës së Vjetër (7.11) ishte më e mirë se e ... Read More

Rusia vë në pikëpyetje mënyrën e ndryshimit të emrit

16/01/2019

16 Janar 2019 / 12:05 Rusia nuk është kundër ndryshimit të emrit të Maqedonisë dhe as bisedimeve ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë për emrin, por e ... Read More

Higuain mund të mungojë në Superkupën e Italisë kundër Juventusit?

15/01/2019

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, mund të mungojë në ndeshjen e Superkupës së Italisë kundër Juventusit, pasi mund ta kompletojë transferimin te Chelsea.  Sipas Sky ... Read More