Tag: Kupa

Gara për Topin e Artë, Messi nuk është më favorit

03/07/2019

19:07 | 3 Korrik 2019 19:07 | 3 Korrik 2019 Eliminimi nga Kupa e Amerikës mund t’i kushtojë Lionel Messit edhe me humbjen e Topit ... Read More

Gattuso gjen fajtorin e eliminimit nga Kupa e Italisë

25/04/2019

Gennaro Gattuso është deklaruar pas eliminimit nga Kupa e Italisë. Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso e ka pranuar se Lazio ishte më i mirë se ... Read More

Kupa e Botës së 2022-së mund të ketë 48 pjesëmarrës, por Katari nuk do jetë i vetmi organizator i botërorit

12/03/2019

Federata ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) pas studimit të fizibilitetit ka ardhur në përfundimin sot se Kupa e Botës së vitit 2022 mund të zgjerohet në ... Read More

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

11/02/2019

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e ... Read More

Vëllaznimi përsëri eliminon Dritën nga Kupa, gjakovarët sigurojnë gjysmëfinalen

10/02/2019

Vëllaznimi i Gjakovës e ka eliminuar Dritën nga Digitalb Kupa e Kosovës, pasi ka triumfuar me rezultat minimal 1-0. Ndeshja u nis me një faull ... Read More

Gjimshiti pas triumfit ndaj Juves: Zhvilluam ndeshje të madhe kundër skuadrës më të mirë italiane

31/01/2019

Juventusi ka pësuar humbje të papritur duke eliminuar nga Kupa e Italisë. Bardhezinjtë janë mposhtur si mysafirë të skuadrës së Atalantas me rezultat të thellë ... Read More

Kupa e kombeve të Afrikës shtyhet për disa ditë shkaku i Ramazanit

28/01/2019

Kupa e kombeve të Afrikës është shtyrë për gjashtë ditë, pasi në kohën e zhvillimit i bie muaji i Ramazanit, ku muslimanët agjërojnë. Lajmin e ... Read More

Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, ndeshja kryesore Sevilla – Barcelona

18/01/2019

Pas shumë lajmeve në lidhje me eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit, vendimi u morë dhe katalunasit do të jenë në garë. Kjo pasi ... Read More

Barcelona: Shorti i Kupës duhet të mbahet

18/01/2019

Kupa e Mbretit vazhdon të mbetet nën çështjen e lojtarit të Barcelonës, Chumi, i cili ka luajtur pa pasur të drejt ndaj Levantes. Levante kanë ... Read More

Wolves triumfon ndaj Liverpoolit me rezultat 2-1

07/01/2019

Wolves ka arritur ta eliminojë Liverpolin nga Kupa FA, duke e mposhtur me rezultat 2-1. Ndeshja doli të jetë interesante sidomos në pjesën e dytë, ... Read More

Vëmendja në rrafshin e Dukagjinit, katër skuadra të mëdha përballen mes vete në Pejë e Prizren

08/12/2018

Digitalb Kupa e Kosovës do të zhvillohet këtë fundjavë, ku na presin shumë ndeshje interesante. Në garë për trofeun e çmueshëm të Kupës së Kosovës ... Read More

Cikalleshi shënon përsëri në Kupën e Turqisë

04/12/2018

Kupa e Turqisë mbetet gara e preferuar e sulmuesit shqiptar, Sokol Cikalleshi. Sulmuesi rezultoi edhe njëhere tjetër përcaktues në këtë garë duke shënuar golin e ... Read More