Tag: Kupës

Finalja e Kupës, FSHF befason me kërkesën: Të marrim shembull Francën, tifozët…

01/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen të dielën për finale e Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo e cila është planifikuar në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

Zbardhet lista e hetimit për ndeshjen Bylis-Tirana, ja 5 futbollistët që do merren në pyetje

08/07/2020

Kanë hyrë në një fazë të re hetimet për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë, Bylis-Tirana (2-1). Komisioni i Etikës në Federatën Shqiptare të ... Read More

Nisin hetimet për trukim, Bylis dhe Tirana tashmë rrezikojnë shumë. Oficeri i integritetit bën dosjen

04/07/2020

Pasi ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës u etiketua si shumë e dyshimtë, ka reaguar zyrtarisht Federata Shqiptare e ... Read More

Anomalitë e Kupës, kur FSHF e trajton si pronë private. Evitohet shorti sistematikisht dhe premio si në vitin 2002

11/06/2020

Sot do të luhen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Një trofe i cili për nga rëndësia është i dyti në vendin tonë, por për ... Read More

Ankth për Cristiano Ronaldon/ Mamaja e futbollistit pëson goditje në tru

03/03/2020

Orë ankthi për Cristiano Ronaldon në prag të kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Italisë kundër Milanit. Mamaja e futbollistit Dolores Aveiro mëngjesin e sotëm ... Read More

Dënohet gjyqtari i ndeshjes Brazili – Argjentina

05/07/2019

11:18 | 07/05/2019 Roddy Zambrano është dënuar nga Komisioni Disiplinor i kampionatit të Kupës së Amerikës. Zambrano ishte në qendër të vëmendjes pas përfundimit të ... Read More

Arsyet që fshihen para përformancave të dobëta të Messit në Kupën e Amerikës

30/06/2019

19:05 | 30 Qershor 2019 19:05 | 30 Qershor 2019 Argjentina ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës këtë verë, pa pasur nevojë që ... Read More

S’ka fitore për Argjentinën, Messi sërish kokëulur

20/06/2019

08:09 | 06/20/2019 Argjentina nuk ka arritur ta fitojë as ndeshjen e dytë në kuadër të Kupës së Amerikës, duke ia vështirësuar edhe më shumë ... Read More

Cana, Rashica, Hasani – Disa nga yjet që ishin në ‘Fadil Vokrri’ për finalen e Kupës

25/05/2019

8:54 | 25 Maj 2019 08:54 | 25 Maj 2019 KF Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Sezoni 2018/2019, do të ... Read More

Feronikeli dhe Trepça ’89 kalojnë në finale të Kupës së Kosovës

01/05/2019

Feronikeli dhe Trepça ’89 kanë siguruar kalimin në finale të Kupës së Kosovës për sezonin 2018/2019. Liderët e Superligës së Kosovës, kanë shënuar fitore edhe ... Read More

Kupa e Kosovës, sot konfirmohen finalistët

01/05/2019

Sot zhvillohen edhe ndeshjete e dyta, në kuadër të Kupës së Kosovës Feronikeli pret Ballkanin në Drenas, ndërsa mbetet ekipi i vetëm që lufton në ... Read More

 Finalja e Kupës së Francës vendoset nga penalltitë – Rennes befason PSG-në

28/04/2019

 Finalja e Kupës së Francës vendoset nga penalltitë – Rennes befason PSG-në Fituesi i Kupës së Francës është vendosur vetëm pas ekzekutimit të penalltive, në ... Read More