Tag: kuqezinjtë

38 vjeç por akoma bën diferencën, ja vendimi që ka marrë Ibra për të ardhmen

15/05/2020

Zllatan Ibrahimoviç u rikthye në Milano për të respektuar kontratën që ka me kuqezinjtë deri në fund të qershorit, ama suedezi nuk ka në plan ... Read More

Milanin dhe Suson e ndajnë vetëm një milion euro për kontratën e re

07/03/2019

Kuqezinjtë dëshirojnë t’i blindojnë yjet e ekipit me vazhdimin e kontratave dhe ndryshimin e klauzolave të largimit. Milan thuhet se është një milion euro larg ... Read More

Flamurtari triumfon në derbin kryeqytetas ndaj Prishtinës

18/02/2019

Flamurtari ka arritur të triumfojë në derbin e kryeqytetit. Kuqezinjtë edhe pse me 10 futbollistë në fushë për më shumë se 70 minuta arritën një ... Read More

Atalanta 1-3 Milan: Notat e lojtarëve, Piatek më i miri

16/02/2019

Milani arriti të fitojë kundër Atalantas në Serie A me rezultat 1-3. Golat për kuqezinjtë i shënuan Krzysztof Piatek (45+1′, 61′) dhe Hakan Calhanoglu (55′), ... Read More

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

13/02/2019

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie, tregon se është i përkushtuar te kuqezinjtë përkundër zërave për një kalim te Chelsea. 22-vjeçari është i lumtur te klubi ... Read More

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

10/02/2019

Milani i është kthyer fitores në Serie A pas barazimeve ndaj Romës dhe Napolit, kuqezinjtë fituan ndaj Cagliarit me rezultat 3-0. Skuadra nga Milani ishte ... Read More

Higuain nuk kursen Gattuson me ndërhyje në stërvitje, por as trajneri italian Romagnolin

15/01/2019

Të mërkurën nga ora 18:30 do të përballen Milani dhe Juventusi për Superkupën e Italisë. Tashmë kuqezinjtë janë duke bërë stërvitjet e fundit dhe atmosfera ... Read More