Tag: KusariLila

Mimoza Kusari-Lila: Kam përafrim me Lëvizjen Vetëvendosje (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se me Ilir Dedën kanë dallime sa i përket mënyrës së bashkëpunimit me subjektet e tjera politike. Kusari-Lila, ... Read More

Kusari-Lila: Sa të jetë Thaçi përgjegjës për dialogun, ideja e ndryshimit të kufijve nuk është e vdekur (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se te lidershipi mbarëshqiptarë janë krijuar dy blloqe të mëdha në raport me ndryshimin e kufijve. Kusari-Lila, në ... Read More

Kusari-Lila afrohet me VV-në, Deda me PSD-në

13/04/2019

Janë bërë disa muaj prejse dy bashkëthemeluesit e partisë Alternativa, Mimoza Kusari-Lila e Ilir Deda, kanë nisur t’i shpërfaqin publikisht pakënaqësitë ndaj njëri-tjetrit. Së këndejmi, ... Read More

Kusari-Lila: Shpejtësia është prodhim i dreqit, lojërat e fatit do të lulëzojnë ilegalisht

28/03/2019

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila në debatin që është duke u mbajtur për lojërat e fatit në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, është shprehur ... Read More

Kusari-Lila për sulmin terrorist në Zelandën e Re: Nuk ndezëm qirinj për këta 50 shpirtra që u vranë në xhami

19/03/2019

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas sulmit terrorist të së premtes në dy xhami të Christchurch në Zelandën e ... Read More

Alternativa i jep rekomandime Qeverisë se si të veprojë me komunat e veriut

16/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka dalë sot në një konferencë për media bashkë me nënkryetarin e kësaj partie Reshat Nurboja. Kusari-Lila në këtë paraqitje ... Read More

Kusari-Lila: Ilir Deda u distancua nga Alternativa kur ne u pozicionuam në krahë të bllokut LDK-Vetëvendosje (Video)

06/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se Ilir Deda u distancua nga Alternativa në kohën kur ky subjekt u pozicionua në krahë të bllokut ... Read More

Kusari-Lila: Nuk pranoj të bëhem kryeministre e një qeverie gjithëpërfshirëse (Video)

05/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se në këtë situatë aktuale nuk do të pranonte të drejtonte një qeveri  gjithëpërfshirëse. Kusari-Lila, në “Debat Plus” ... Read More

Kusari-Lila: Alternativa ecën tutje, pavarësisht nëse Ilir Deda do të jetë pjesë apo jo (Video)

05/03/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka treguar disa nga shenjat e para që Ilir Deda dhe Alternativa nuk janë më bashkë. Kusari-Lila, në “Debat Plus” ... Read More

Kusari-Lila: Në Kosovë janë katër kryeministra, Haradinaj i papërgjegjshëm

25/02/2019

Kryetarja e Alternativa-s, Mimoza Kusari-Lila, e ka quajtur të papërgjegjshëm kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. Kusari-Lila ka thënë se debati për heqjen e taksës tregtare ... Read More

Përçahet Alternativa, Kusari: Ilir Deda votoi buxhetin dhe Ekipin negociator pa mbështetje nga partia (Video)

08/02/2019

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se partia e saj nuk e ka mbështetur votimin e buxhetit e as Ekipin negociator në Kuvendin e ... Read More

Kusari-Lila thotë se Alternativa nuk e mbështeti buxhetin

04/02/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila , ka thënë se partia e saj nuk e ka mbështetur draft buxhetin e ... Read More