Tag: kusht

Roma me ofertë të pabesueshme për Higuain

15/07/2019

16:36 | 07/15/2019 Roma dëshiron me çdo kusht ta bind Gonzalo Higuainin saqë ata do t'i ofrojnë sulmuesit të Juventusit shiritin e kapitenit, shkruan Corriere ... Read More

​Dhimbja e shpinës, kur duhet të shkoni urgjent te mjeku

10/07/2019

Dhimbja në shpinë zakonisht nuk është kusht rreth së cilit duhet të shqetësohemi, sipas mjekëve amerikanë.Ky lloj i dhimbjes është jashtëzakonisht i zakonshëm dhe prek ... Read More

Hoqa dorë nga këto ushqime dhe puçrrat u zhdukën

20/04/2019

Të gjithë ata, fytyra e të cilëve ka tendencë akneike, duhet të shmangin me çdo kusht ushqimet e konservuara dhe të procesuara si pijet e ... Read More

Chelsea tani e vë në presion Bayernin për Lewandowskin

08/04/2019

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi është përfolur për ... Read More

2 vjet burg me kusht për drejtoreshën Ramie Kurtishi

11/03/2019

11 Mars 2019 / 15:15 Dy vjet burg me kusht për ish-drejtoreshën e shkollës ekonomike të Tetovës, Ramie Kurtishi. Gjykata Themelore e Tetovës e ka ... Read More

Rasti Arjeta, drejtoresha dënohet dy vjet burg me kusht

11/03/2019

11 Mars 2019 / 14:34 Dy vjet burg me kusht për ish-drejtoreshën e shkollës ekonomike të Tetovës, Ramie Kurtishi. Gjykata Themelore e Tetovës këtë dënim ... Read More

Reperi Fero dënohet me burgim me kusht për posedim të marihuanës

21/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Lipjan, e ka dënuar me pesë muaj burgim me kusht dhe 1200 euro gjobë, të akuzuarin për posedim të ... Read More

Koci thotë se Kosova nuk e ka plotësuar kushtin religjioz për liberalizim të vizave

02/02/2019

Avokati Arianit Koci ka zbuluar një kusht interesant se pse nuk ka liberalizim të vizave. Koci, përmes një postimi në Facebook, Koci ka thënë se ... Read More

Thaçi, Veseli e Lushtaku mblidhen në Burojë, festojnë lirimin e Sylejman Selimit

26/01/2019

Paneli për lirim me kusht dje ka liruar nga burgu, ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi. Lirimi i tij, ... Read More

OMK: Sulmuesit e mjekëve në vendin e punës të dënohen deri në 10 vjet burg

13/01/2019

Oda e Mjekëve të Kosovës ka reaguar ndaj dënimit me kusht të sulmuesit të një mjeku. OMK, konsideron se praktika gjyqësore edhe njëherë është duke ... Read More