Tag: kushtuar

“Ondrra e çdo vjehrre është Pëllumb Pipero”, Olsi Bylyku i kushton këngë koronavirusit: O virus na erdhe si skuth

03/04/2020

Aktori i dashur për publikun, Olsi Bylyku nga izolimi i ka kushtuar këngë koronavirusit, i cili ka shkaktuar 17 viktima deri më tani në vendin ... Read More

Mozzik i bën dedikim prekës të ëmës: Jeta qenka e pamëshirshme

05/02/2020

Reperi i njohur dhe i dashur për publikun, Mozzik i ka kushtuar disa fjalë prekëse nënës së tij. Përmes një postimi në “Instagram”, Mozzik shkruan ... Read More

Rita Ora për ‘The Sun’ lidhur me vizitën e fundit në Kosovë: Disa vende ishin më keq se sa kam menduar

21/05/2019

19:33 | 21 Maj 2019 19:33 | 21 Maj 2019 ‘The Sun’ i ka kushtuar sërish një artikull të veçantë këngëtares shqiptare, Rita Ora. Këngëtarja ... Read More

Gramoz Berisha i mbijetuari i masakrës së Suharekës rrëfen historinë ku mbetën të vrarë mbi 50 njerëz

18/05/2019

Emisioni “Dua të të bëj të lumtur” i ka kushtuar një vemendje të veçantë edhe këtë sezon luftës së Kosovës, për të mos harruar njerëzit ... Read More

Kosnett: Komuniteti LGBTI ende lufton për një pranim më të gjerë në shoqëri

17/05/2019

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka marr pjesë në konferencën kushtuar të drejtave të barabarta dhe kushtetuese për personat LGBTI. Me këtë rast, ... Read More

Haradinaj: Beteja e Çabratit, dëshmi se lufta për liri po merrte karakter gjithëpërfshirës

07/05/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar Betejës së Çabratit. Para të pranishmëve të shumtë, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues ... Read More

Messi me dedikim të veçantë për Xavi Hernandezin

03/05/2019

15:50 | 3 Maj 2019 15:50 | 3 Maj 2019 Lionel Messi i ka kushtuar një shkrim të shkurtër por emocionues Xavi Hernandez, pasi ky ... Read More

Gjiko emocionon me dedikimin që ia bëri të birit

26/04/2019

Gjiko i ka kushtuar fjalë zemre djalit të tij. Gjiko ka publikuar së fundi një fotografi në llogarinë e tij në Instagram, ku shfaqet bashkë ... Read More

Haradinaj: Në luftë nuk kanë pyetur në cilën parti jemi, janë vrarë njerëz pa asnjë kriter

15/04/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore kushtuar dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se sot po ... Read More

“Çika e nanës” vjen me tekst dhe klip prekës nga 8 Motrat Mustafa

12/04/2019

8 Motrat Mustafa kanë publikuar këngën kushtuar nënës. 8 Motrat Mustafa kanë publikuar projektin më të veçantë në karrierën e tyre, shkruan lajmi.net. Ato publikuan ... Read More

“Gruaja më e fortë që njoh”, Rita Ora me dedikim prekës për nënën

31/03/2019

Rita Ora i ka kushtuar fjalë zemre nënës me rastin e “Ditës së Nënës”.Rita Ora ka publikuar fotografi nga albumi familjar, të cilat i ka ... Read More

“Blick.ch”: Si ekipi kombëtar i Kosovës e bëri për vete një vend të tërë me magjinë e tij!

28/03/2019

“Blick.ch” i ka kushtuar një artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës pas nisjes së kualifikimeve për herë të parë në histori për Kampionatin Evropian “Euro ... Read More