Tag: Kuvend

Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve

16/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. ... Read More

Analistët të ndarë rreth asaj nëse Kosova duhet të krijojë Tribunalin për krimet serbe

14/05/2019

Kryesia e Kuvendit ka proceduar në Kuvend rezolutën për krijimin e një Tribunali për krimet që ka kryer Serbia në Kosovë. Kjo rezolutë pritet të ... Read More

Meta Vettingu në polici nuk garanton standardet për pavarësi dhe paanshmëri

19/04/2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

“27 prilli”, kërkesat për falje mbërrijnë tek Ivanovi

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T19:09:03+02:00 Disa nga të dënuarit për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend më 27 prill kërkojnë që presidenti në largim Gjorge Ivanov t’i falë ata. ... Read More

Zbulohet shifra e parave të hyra në FFK brenda një viti

28/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës.Në këtë Kuvend, u raportua se buxheti i FFK-së për vitin 2018 ka arritur ... Read More

Kuvend, u kthyen vetëm një pjesë e ligjeve të pa-dekretuara nga Ivanovi

27/03/2019

Në Kuvend janë kthyer një pjesë e ligjeve të cilat nuk u dekretuan nga presidenti Gjorgje Ivanov. Ndonëse leximi i tretë i tyre pritej të ... Read More

Haradinaj kërkon nga Kuvendi që me 3 prill të mbahet seancë e jashtëzakonshme për projektligjin për lojërat e fatit

27/03/2019

Dorëzova në kuvend kërkesën për seancë të të jashtëzakonshme me datë 3 Prill 2019 për shqyrtimin e këtij Projektligji. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ... Read More

Betohen tre deputetët e rinj

21/03/2019

Deputetët Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Kapllani janë betuar në Kuvend, pasi ishin kandidatë në listat zgjedhore të LSI duke plotësuar kështu hapësirën e ... Read More

Ekspertët me kritika për reformat në shërbimet e sigurisë

18/03/2019

18 Mars 2019 / 16:02 Kritika të shumta në debatin e parë publik në Kuvend pas leximit të parë të ligjit për Agjencinë për Siguri ... Read More

Hoti: LDK-ja nuk pranon kushtëzime nga askush

10/03/2019

Shefi i Grupit të deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se partia e tij do të procedojë në Kuvend mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë ... Read More

Për një javë në Kuvend hyn në fuqi ligji për tokë ndërtimore.

06/03/2019

6 Mars 2019 / 14:02 Për një javë në Kuvend do të hyjë në fuqi ligji për tokë ndërtimore. Me këtë nënkuptohet se kompetencat e ... Read More