Tag: Kuvendit

Hapja e negociatave për Shqipërinë, Holanda pret publikimin e raportit të KE

21/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi është takuar me homologen e tij holandeze, Khadija Arib. Ruçi e informoi kryetaren Arib mbi arritjet e Shqipërisë ... Read More

Veseli: Boll vajtuam, është koha që të drejtojmë gishtin ka Serbia e të kërkojmë drejtësi

21/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën për masakrën në burgun e Dubravës, ka thënë se Kosova nuk duhet të jetë shtet vajtues, por të ... Read More

LDK kërkon të vihet drejtësi për masakrën e burgut të Dubravës

21/05/2019

Deputetetja Mirjeta Kalludra në emër të LDK-së, në seancën e Kuvendit në përkujtim të 20 vjetorit të masakrës së kryer nga shteti serb në këtë ... Read More

Kurti: Veseli nuk e ka hallin e Tribunalit që na mungon por të atij Special që e kemi tepricë

20/05/2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se ideja e kryetarit të Kuvendit, Kadri Vesleli, për Tribunal ka të bëjë me Gjykatën Speciale dhe ... Read More

Veseli: Formimi i Tribunalit nuk ka të bëjë me Gjykatën Speciale, Kosova ka shumë dëshmi për gjenocidin serb

20/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në vazhdimin e seancës plenare të 16 majit, për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë, ka thënë se ... Read More

Përleshje mes zyrtarëve të LDK-së në Mitrovicë (Video)

19/05/2019

Një përleshje fizike ka ndodhur sot, gjatë Kuvendit Zgjedhor në degën e LDK-së në Mitrovicë, ku i pranishëm ishte edhe Avdullah Hoti. Në garë për ... Read More

Veseli viziton ekspozitën për 1,024 fëmijët e vrarë gjatë luftës – kërkon drejtësi

18/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Violeta, e ka vizituar sot ekspozitën “Na ishte ... Read More

Mustafa: LDK është e para, po bisedojmë me VV-në dhe PSD-në për rrëzimin e Qeverisë

18/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në konferencën pas përfundimit të Kuvendit të partisë së tij, ka thënë se janë në bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje si ... Read More

Mustafa përkujton deputetin Agim Kikaj

18/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar deputetin e Kuvendit të Kosovës, Agim Kikaj, i cili ndërroi jetë para dy vitesh, duke thënë se LDK-ja ... Read More

Fotografia që tronditi Kosovën – reagimet e shumta pas vërtetësisë se nuk është bërë në Kosovë

18/05/2019

Në ditën kur po mbahej seanca e Kuvendit, për krijimin e një Rezolute për për gjenocidin serb në Kosovë, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës ... Read More

Veseli: Nuk do të lejoj që tash të hiqet taksa e Kosova, të del pa dinjitet (Video)

18/05/2019

Kryetari i Kuvendit njëherësh edhe kryetar i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se taksa tashmë nuk guxon të largohet edhe nëse na premtohen vizat. Veseli, në ... Read More

Veseli: Në momentin që pranoj ftesë nga Gjykata Speciale do ta bëj publike (Video)

17/05/2019

Kryetari i Kuvendit njëherësh edhe kryetar i PDK-së, Kadri Veseli ka mohuar kategorikisht se ishte intervistuar nga Gjykata Speciale. Veseli, në “Debat Plus” me Ermal ... Read More