Tag: kuzhinës

Mjaltë dhe kanellë, ja si të përgatisni antibiotikun natyral

09/02/2020

Mjalti me kanellën janë ndër produktet më të kombinuara të kuzhinës, të cilat së bashku janë shumë efikase kundër disa problemesh shëndetësore. Mjalti është i ... Read More

Përdorimi i këtyre pajisjeve në kuzhinë shkakton probleme me mëlçinë dhe kolesterinën

08/11/2019

Ekspertët kanë paralajmëruar njerëzit, të mos përdorin pajisje plastike të kuzhinës, sidomos gjatë kohës kur janë duke gatuar ushqime të ngrohta.Shkencëtarët kanë treguar se shumica ... Read More

Recetë verore: Bamje me domate dhe speca

22/04/2019

Bamjet janë perimet më fantastike, plot shije e të pasura me vlera ushqyese. Tradita e kuzhinës shqiptare në përgatitjen e bamjeve është e mrekullueshme në ... Read More

Brenda super shtëpisë së Renato Mekollit, dalin pamjet

01/04/2019

Renato Mekolli shefi i njohur i kuzhinës ka publikuar mbrëmjen e djeshme në ‘Instagram’ një video, në të cilën shihej duke kaluar kohën shtrirë në ... Read More